A tanszék elsődleges feladata az egyetemen valláspedagógiai előadások és szemináriumok szervezése, valamint minden valláspedagógiai-hitoktatási témájú munka koordinálása mind a lelkész-, mind a hitoktatóképzésekben. A tanszékhez tartozik az egyetem hitoktatási képzési rendszerének folyamatos felülvizsgálata és alakítása, különös tekintettel a hitoktatás változó folyamataira és törvényi szabályozásaira, egyházunk és az egyetem stratégiai hangsúlyaira s a megfelelő elméleti és gyakorlati arány biztosítására. A hittanórai gyakorlatok megszerzéséhez minél sokszínűbb kontextusú iskolai tanítási gyakorlatok összehangolása a cél, ehhez folyamatos kapcsolattartás szükséges a gyakorlótanításnak helyet adó intézményekkel és gyülekezetekkel, törekedve az országos lefedettségre és minél több és többféle iskolánk részvételére. Ehhez kapcsolódóan tervezzük fejleszteni a mentortanárok megbízását és minőségbiztosítási bekapcsolását, s tovább kívánjuk mélyíteni a tavalyi tanévben megerősített együttműködést az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel. A már végzett lelkészek és hitoktatók számára fontosnak tartjuk teológiai és módszertani szakmai valláspedagógiai továbbképzések szervezését, illetve egy hazai és nemzetközi katechetikai tudásbázis kialakítását és elérhetővé tételét. Szakmai valláspedagógiai szervezetként a tanszék feladata: szakmai állásfoglalások készítése az egyházban felmerülő hitoktatási kérdésekben; egyházunk valláspedagógiai és hitoktatási koncepciójának képviselete; a hitoktatással kapcsolatos hazai és nemzetközi kutatások folyamatos figyelemmel követése; valamint hazai és nemzetközi valláspedagógiai szervezetekben és kutatási programokban való részvétel.
Hitoktatási hangsúlyok erősítése
Share this content.
Forrás: Evangélikus Élet, szöveg: Kodácsy-Simon Eszter
Az Evangélikus Hittudományi Egyetem a Magyarországi Evangélikus Egyház Zsinatának felkérésére 2015 júniusában hozta létre a Valláspedagógiai Tanszéket azért, hogy szervezeti formában is kifejezésre juttassa: a valláspedagógia kérdése az elmúlt évek rohamosan változó hitoktatási feltételei ésigényei miatt egyre fontosabb lett egyházunk számára.
Az evangelikus.hu cikkeihez a Magyarországi Evangélikus Egyház Facebook profiljában szólhat hozzá, itt mondhatja el véleményét, oszthatja meg másokkal gondolatait: www.facebook.com/evangelikus
A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!