Lezárult az Ökumenikus Segélyszervezet kambodzsai fejlesztési programja

Lezárult az Ökumenikus Segélyszervezet kambodzsai fejlesztési programja

Share this content.

Forrás: segelyszervezet.hu
Bakou – Lezárult az Ökumenikus Segélyszervezet másfél éves fejlesztő programja Kambodzsában. A projekt keretében megújult és új funkciót kapott az 1980-as években magyar támogatással épült egykori árvaház egyik egysége, képzések indultak, infrastrukturális fejlesztés valósult meg, és az intézmény hosszú távú szakmai programját is újragondolták. A Kandal tartományban található Bakou településen mostanra befejezett 53,5 millió forint értékű programot a Külgazdasági és Külügyminisztérium 48,3 millió forinttal támogatta.

Infrastruktúra és fejlesztési terv

A program egyik fő elemeként 1024 négyzetméteren újult meg a bakoui központ egyik épületszárnya, mezőgazdasági munka kezdődött el a központ területén, különféle tanfolyamok indultak, s az ezekhez szükséges tárgyi feltételeket is biztosította az Ökumenikus Segélyszervezet. Az intézmény hosszú távú működtetése szempontjából jelentős, hogy a fejlesztési program keretében az együttműködő felek közösen kezdték átgondolni a krízisközpont működését meghatározó működési irányokat is.

Képzések, mezőgazdasági fejlesztések és a szükséges eszközök

A kambodzsai krízisközpont támogatta hátrányos helyzetű kedvezményezettek közül 20 fő számára több hónapos számítástechnikai tanfolyamot szerveztek, további 6 személy részére pedig fémmegmunkáló szakoktatás indult. A magyar fejlesztési program a számítástechnikai tanfolyamot 10 számítógépes konfiguráció vásárlásával tette lehetővé, a számítógéptermet pedig az ehhez szükséges bútorzattal látta el. A fémmegmunkáló képzéshez hegesztő- és fémmegmunkáló gépeket, kéziszerszámokat és a fémmegmunkáláshoz szükséges alapanyagokat is biztosított az Ökumenikus Segélyszervezet.

A fejlesztő program a mezőgazdaság beindításához is segítséget nyújtott. Az intézmény területén kialakított kiskertekhez vetőmagot és műtrágyát adott, a háztáji állattenyésztéshez élőállatokat (csirke) és takarmányt biztosított a magyar segélyszervezet. Mindkét tevékenységnek fontos eszköze az a kút, amely szintén a projektnek köszönheti létét. 

Hosszú távú reintegrációs tervek

A megújult intézménybe kerülő közel 70 kedvezményezett ellátása is része az egyéves projektnek, de a fentieken túl jelentős szempont, hogy a fejlesztés hozzájárul az intézmény szakmai működéséhez is, illetve a távlatokat tekintve javaslatok születtek a lehetséges fejlesztési irányokra, illetve a szakképzés területét érintő változtatásokra. A kambodzsai szociális szakemberek 2015 júniusában magyarországi tanulmányúton vettek részt, melynek az volt a célja, hogy olyan modellprogramokat ismerhessenek meg a látogatók, melyek elemei, illetve tapasztalatai az ázsiai országban is átvehetők. A program hangsúlyos eleme volt az is, hogy az Ökumenikus Segélyszervezet szakemberei, a kambodzsai Szociális, Veterán és Ifjúság-rehabilitáció Minisztérium, valamint Kandal tartományi igazgatósága és a bakoui krízis központ igazgatósága egy olyan fejlesztési tervet dolgoztak ki közösen, amely új alapokra helyezte a központ működését. A fejlesztő és integrációs tevékenységek pedig hosszú távon járulnak hozzá a szegénység csökkentéséhez és az intézményből kikerülők társadalmi reintegrációjához.

Az evangelikus.hu cikkeihez a Magyarországi Evangélikus Egyház Facebook profiljában szólhat hozzá, itt mondhatja el véleményét, oszthatja meg másokkal gondolatait: www.facebook.com/evangelikus
A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!