Az istentisztelet után, beszélgetéssel folytatódott a program, ahol az alapitoktól ( Magyar László, Varga András, Mócsán László, Pristyák Istvánné, Csengeri Tamás) megtudhattuk, hogy mi célból, és hogyan alakult a Joób Olivér Szeretetintézmény, immár húsz éve. Az intézmény alakulását Magyar László lelkész és Nagyváti Pál gyülekezeti felügyelő kezdeményezte, de munkájukat a presbitérium, és a gyülekezeti tagok segítették. Nagyon érdekes volt, megtudni, hogy milyen nehézségek árán fejlődött intézményünk. Megalakuláskor két főnek biztosítottak napi egyszeri meleg ételt akik a környező tanyán éltek, ez a létszám ma már 202 fő.
Az intézmény életében 2003-ban ismét változás történt – mondta Leskóné Borbély Zsuzsa intézményvezető – hiszen ebben az időben nőttek az ellátandó feladatok és a dolgozók száma is növekett, illetve nagyon sok szabályzatot kellett létrehozni, felülvizsgálni. Az intézményvezető munkáját Laborczi Géza igazgató lelkész, Csengeri Tamás gyülekezeti felügyelő és Deme Dóra – akkori szociális irodavezető – is segítette.
A múlt felidézését a közös ebéden folytathattuk. Ezuán Kovács Erzsébet lelkésznő beszélgetet Bácskainé dr. Pristyák Erikával, az Életképes bokortanyák könyv szerzőjével, aki bemutatta a környező bokortanyák alakulását, életét, múltját és jelenét.
A könyvbemutatót követően az EMEL Egyesület mutatkozott be, akik szakembereik segítségével tájékoztatják az érdeklődőket tanácsadásokkal, segítő beszélgetésekkel, tréningekkel.
A nap befejező momentuma, az intézmény jövőképe volt, amire nagyon nehéz válaszolni a folyton változó jogszabályok és előírások miatt, annak ellenére, hogy sok megvalósításra váró tervünk van, amire a megfelelő forrást keressük. Igyekszünk a mindennapi munkánkkal elérni azt, amit egykor névadónk egymaga megvalósított – mondta Hornyákné Pásztor Enikő intézményvezető és Molnár Ibolya gazdasági vezető.
A gyerekeknek egész nap foglalkoztak hitoktatóink, valamint kézműves foglalkozáson vehettek részt. Ez a nap a lelki elmélyülés mellett a kikapcsolódásra is lehetőséget nyújtott, valamint arra is, hogy a családok minőségi időt tölthessenek együtt.