A tantárgygondozó kiemelten köszöntötte Lupták György esperest, püspökhelyettest – a reggeli áhítat igehirdetőjét –, valamint Majorosné Lasányi Ágnes EPSZTI-igazgatót, Ablonczyné Vándor Margit EPSZTI óvodai szakértőt és Kiskőrös város polgármesterét, Domonyi Lászlót.
„Sokan messziről érkeztünk, vállalva a távolságot, az utazást a mai nap szakmai többletéért. A szakmai nap szervezői nevében kívánok nektek komoly szakmai elmélyülést és lelki feltöltődést, hogy így legyen eredményes, új ismereteket nyújtó és élményekkel teli a mai találkozó. Fontos megemlítenem, hogy az intézményeknek mindig nagy erőpróba egy ilyen találkozó megszervezése. Noha ilyen hatalmas érdeklődés övezi a konferenciát és kissé feszített az időkeret, mégis arra kérek mindenkit, hogy értékeljük és örüljünk annak, hogy lehetőséget kaptunk kiváló előadók meghallgatására, hogy így legyen áldás ez a találkozó! Isten áldása kísérjen mindannyiunkat a mai napon, hogy így tudjunk tartalmakat közvetíteni majd a reánk bízottaknak!” - zárta köszöntőjét Hachbold Éva.
A köszöntések után Dénes Istvánné tagóvoda-vezető néhány percben bemutatta a kiskőrösi Harangvirág Evangélikus Óvodát, melynek nevelőközössége a tavaszi szakmai konferencia házigazdája volt. Majorosné Lasányi Ágnes az EPSZTI igazgatója pedig megerősítést adott a továbbképzésre, valamint köszöntötte a konferencia résztvevőit.
A Harangvirág Óvoda nagycsoportos gyermekei Farkasné Gombár Ildikó hitoktató vezetésével ezután egy bibliai történetet dolgoztak fel, Franz Kett reformpedagógiájának alkalmazásával. A keresztyén foglalkozás megtekintése után a hitoktató értékelte a látottakat, majd megismerkedhettek az úgynevezett padlókép technika óvodai tevékenységi területeken való alkalmazásával is.
Ebédidőben a gasztronómiai élményt a Szarvas étterem biztosította a meghívott pedagógusok számára.
A délutáni első előadás Miért nem fogad szót, ha már százszor elmondtam? címmel Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutatótól hangzott el. „A nevelés az élet szolgálata – ezt vallotta dr. Pécsi Rita. - Ennek módjait kutatom, keresem feleségként az önnevelésben, anyaként, tanárként és pedagógiai kutatóként is. Az emberek és a művészetek a munkám és a hobbim is.”
Tanult és tanított zenét, retorikát, pedagógiai pszichológiát, stratégiai és projekt-menedzsmentet, üzleti kommunikációt, általános és szakdidaktikát, neveléstant és módszertant is, és hasonlóképpen nevelési, önnevelési, életvezetési témájú előadásokkal járják férjével az országot.
Kelemen Lajos pszichológus, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karának tanára volt a konferencia záróelőadója, aki szinte már családtagként érkezett az óvodapedagógusokhoz. Témája az Óvoda – iskola átmenet a pszichológus szemével címet viselte. Hangulatos és értékközvetítő gondolatai miatt hívták meg a szakmai napra, az elégedettségi felmérőlapok mutatói alapján, közkívánatra. Tanítványai interneten megosztott gondolataival köszöntötték: „Legjobb tanár, akivel valaha találkoztam, hatalmas arc. Nagyon jó szakember. Kiváló tanár. Feledhetetlenek az órái. Reálisan értékel. Elképesztően jó előadásai vannak! Egyszer még a férjemet is elvittem az előadására a fősulin.”
Az úti áldást Lupták György esperes, püspökhelyettes szavai adták. A következő alkalmak júliusban Mezőberényben a Nyári Evangélikus Pedagógiai Akadémián, majd ősszel Szentendrén, az Országos Óvodai Konferencián lesznek.