A kiállítás külön kuriózuma a Kiskőrösi Evangélikus Egyházközség irattárában őrzött, Petőfi Sándor születési anyakönyvi bejegyzését tartalmazó eredeti keresztelési anyakönyv, ami kizárólag a megnyitó ideje alatt volt megtekinthető.
Lupták György a Kiskőrösi Evangélikus Egyházközség igazgató lelkésze a tárlat megnyitóján elmondta, az anyakönyv korábban még soha nem hagyta el Kiskőröst. Nem csak a Kiskőrösi Evangélikus Egyházközségnek, de Kiskőrös városának is egy nagyon féltett és nagy becsben tartott kincse.
A két város jó kapcsolatot ápol egymással, ezt a különlegesen féltett kincs ideérkezése is jól mutatja – mondta Ando György, a Munkácsy múzeum igazgatója. Gyarmati Gabriella, a Munkácsy Mihály Múzeum művészettörténésze elmondta, a kiállítás ötlete tavaly nyáron született meg, amikor is Kiskőrös városa, Békéscsabához hasonlóan szintén újratelepítésének 300. évfordulóját ünnepelte. A kiállítás március 15-i kezdete kézenfekvő volt. A bemutatásra kerülő kortárs gyűjteménynek a különlegessége, hogy minden darabja Petőfi Sándorral kapcsolatos és jó néhány alkotás kapcsolódik a családtagjaihoz, barátaihoz és a feleségéhez Szendrey Júliához is.
A Munkácsy Mihály Múzeum több, mint 45 műtárgyat kapott kölcsön a kiállításra. A tárlatot a kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeummal együttműködve 2019. április 14-ig mutatja be az intézmény.
A megnyitó előtt beszélgettek Gyarmati Gabriella művészettörténésszel, aki több érdekességgel is szolgált a tárlattal kapcsolatban, illetve Bojczán István kezdeményezéséről is szót ejtett.
A hanganyag itt hallgatható meg, valamint megtekinthető az eseményen készült képgaléria is.