Az első szekció témái közé tartozott a nyugat-magyarországi protestánsok artikuláris korszaka a 17–18. században. Csepregi Zoltán az artikuláris templomok építészetén keresztül nyújtott betekintést ebbe a sokak számára kevésbé ismert korszakba. Ennek folytatásaként Bibó István a II. József türelmi rendelete után létrejött számos templomtípust mutatta be rendkívüli részletességgel. Ezután Harmati Béla az ebben az időszakban jellemző szószékoltárok tipológiájáról, sokrétű szimbólumairól és ezek kialakulásáról beszélt. A szekció zárásaként Veöreös András egy régebbi, 1997 és 2007 között zajló templomfelmérési programról és annak eredményeiről számolt be a hallgatóságnak.
A második szekciót Krähling János nyitotta meg, aki a magyar protestáns templomépítészet tipológiai megközelítéséről tartott előadást. Ezt követően az egyetem végzős hallgatói és doktoranduszai mutatták be kutatásaik eredményeit. Marátzy Katalin és Halmos Balázs a kismuzsalyi templomromnál végzett kutatásukról számoltak be, Danielisz Dóra Sepsiszék református templomairól beszélt, Baku Eszter a két világháború közötti protestáns templomépítészetbe nyújtott betekintést, Fehér Krisztina a Schulek Frigyes által épített szegedi református templomot mutatta be, végül Kovács Gergő a török hódoltság idején érvényes protestáns templomépítészeti szabályozásról adott elő.
Maga a konferencia magas színvonalú volt, méltó az alkalomhoz és az előadókhoz. Külön öröm volt látni, hogy a „nagy öregek” mellett tanítványaik is beszámolhattak saját eredményeikről. Aki pedig lemaradt volna a konferenciáról, annak sem kell búsulnia, mivel tervezik az ott elhangzott előadások könyvben való megjelentetését.
Fényképünkön Nemescsó evangélikus temploma látható.