Ahogyan azt Lázár Zsolt esperestől, az Ótemplom lelkészétől, az egyik főszervezőtől megtudtuk, az Ótemplom körül lezárások lesznek, így minden érkezőt arra kérnek, hogy a mellékelt tájékoztatóban olvasható lehetséges parkolási helyeket keressék.
A program az Ótemplomnál 10 órakor térzenével kezdődik, Matajsz János karnagy vezényletével. A lelkészeket is lehetőség szerint erre az időpontra várják a helyszínre, ők a főiskolánál fognak gyülekezni, és együtt vonulnak majd.
A templom körüli sátrakban többek között egészségügyi szolgálat és frissítők lesznek, de az Evangélikus Diakónia is bemutatkozik, továbbá a Luther Kiadó kiadványai is megvásárolhatók lesznek.
10 óra 20 perckor a templomban a Benka-iskola diákjainak rövid színibemutatója, összeállítása látható majd, és a program közös énekléssel folytatódik.
Az istentisztelet 11 órakor kezdődik, előreláthatóan másfél órás lesz. Orgonán játszik Finta Gergely, a zenei szolgálatban közreműködik a békéscsabai Calandrella Kamarakórus Kutyejné Ablonczy Kalatin vezényletével.
Az istentisztelet után ünnepi közgyűlésre kerül sor, és a köszöntők elhangzását követően ér majd véget az alkalom.
Az Ótemplomi Szeretetszolgálat jóvoltából a program folytatásaként a résztvevőket ebédre várják a templom előtti utcában felállított nagysátorba.
A püspökiktatásról Evangélikus.hu honlapunkon részletes beszámolókkal készülünk fényképes és videós tudósítás formájában.
Július 1-jén, vasárnap 10.30-tól a Duna Televízió felvételről sugározza másfél órában az előző napon Szarvason lezajló püspökiktatást.
Lázár Zsolt esperes az alábbi facebookos videóüzenetben részletes és gyakorlatias tájékoztatással szolgál a tudnivalókról:
Újabb bejelentkezés Szarvasról:
Kondor Péter 1968-ban született Szegeden. Orosházán, majd Szarvason nevelkedett, és a város Vajda Péter Gimnáziumában érettségizett 1986-ban. Gimnazistaként fogadta el Krisztus érte is lehajló szeretetét, és kezébe téve további életét jelentkezett az Evangélikus Teológiai Akadémiára. 1992-ben végzett, D. dr. Harmati Béla ordinálta.
Az egyetemi évek alatt kötött házasságot Zuba Klárával. Két gyermekük van.
Lelkészi szolgálatát 1992-től 1996-ig a nagyszénás–gádorosi társgyülekezetben, 1996–1998 között a szarvas-ótemplomi egyházközségben, 1998-tól 2001-ig a kondorosi egyházközségben végezte, majd 2001 óta a békéscsabai egyházközségben szolgál. További szolgálati területei: 1996–2000 között a Déli Egyházkerületi Bíróság elnöke; 2000 óta a Kelet-békési Egyházmegye esperese, a gazdasági bizottság tagja, majd 2012 óta elnöke. 2006-tól egyházunk országos presbitériumának tagja, valamint zsinati tag. 2008 óta a Lelkészi Munkaközösségek Országos Szövetségének elnöke.
Több evangélikus intézmény, így a békéscsabai és a mezőberényi gimnázium, a mezőberényi óvoda, valamint a mezőberényi nyugdíjasklub, a kondorosi nyugdíjasház igazgatótanácsi elnöke, a Békéscsabai Evangélikus Szeretetszolgálat vezetője.
Tagja az Evangélikus Lelkészakadémia és a Rózsák terei Evangélikus Középiskolai Kollégium igazgatótanácsának, a lelkészi életpályamodellt és a választási törvény egyszerűsítését előkészítő, valamint több más munkacsoportnak.
Tizenöt éve szolgál a békéscsabai Keresztény Ifjúsági Egyesület lelkivezetőjeként.
PÜSPÖKIKTATÁS TESSEDIK VÁROSÁBAN
Bemutatkozik a Szarvas-Ótemplomi Evangélikus Egyházközség – Lázár Zsolt esperes, házigazda írása
Szarvast evangélikus hívek alapították, így a templom és a város élete szorosan összetartozott. A városalapítók 1722-ben érkeztek, és egy évvel később fel is építették első templomukat.
A mai Ótemplom a gyülekezet negyedik temploma, 1788-ban épült Tessedik Sámuel lelkész vezetésével. A főbejáraton belépve elsőként a szószékoltárt pillantja meg az érkező. A Zellinger András festette oltárkép Jézus mennybemenetelét ábrázolja.
Bár az ország egyik legnagyobb evangélikus temploma lett az épület – hiszen több mint háromezer férőhelyes –, nemsokára ez is kicsinek bizonyult. Az új templom alapkövét 1895-ben tették le, és másfél év alatt el is készült az új istentiszteleti hely.
A templom és a szarvasi iskolák története is szorosan összekapcsolódik. Az evangélikus egyházhoz tartoztak elemi iskolák, az árvaház, a Vajda Péter Gimnázium és a Luther-tanítóképző is. Ma Szarvason evangélikus óvoda, általános iskola és gimnázium működik, ahol közel ezer gyermek nevelése és tanítása folyik. A helyi evangélikus szeretetszolgálat munkája közel hatszáz idős ember életét könnyíti meg nap mint nap. A legszegényebbek megsegítésére az elmúlt években rendszeres ételosztási akciókat szerveztek. Eddig összesen több mint százezer adagot osztott ki a szeretetszolgálat. A téli időszakban a legelesettebbeket az ideiglenesen működő krízisközpontokban igyekeznek megóvni a tél viszontagságaitól.
A sokrétű szolgálatban meghatározó az örökség ápolása, de a helyi evangélikus közösség a hétköznapokban mindig keresi a nyitás lehetőségét is a körülötte élők felé.
1803-ban a gyülekezet Hamaljár Márton püspököt választotta meg lelkészének, így Szarvas püspöki székhely lett. Az ő nevéhez fűződik a híres ótemplomi orgonának, az akkori Magyarország második legnagyobb orgonájának a megépítése.
Büszkeséggel és örömmel tölti el a közösség tagjait, hogy az Ótemplomban kerül sor az egyházközség korábbi lelkészének, Kondor Péternek, a Déli Evangélikus Egyházkerület új püspökének a beiktatására.