A terveket Boór Nándor soproni építész készítette. Az elmúlt 100 évben többször is felújították az épületet, utoljára 2004-ben. A mostani renoválás a tetőszerkezeten át történő egyre nagyobb méretű beázásokat szüntette meg. A teljes kivitelezés közel 16,5 millió forintba került. Az összeg előteremtéséhez a gyülekezet nagyarányú összefogására volt szükség.
A legnagyobb adomány Németországból Luise Mitsch és családjától érkezett. A hölgy szülei, a Preidl-Leitner házaspár soproni német kitelepítettek végrendeletükben egy nagyobb adományt hagytak a Soproni Evangélikus Egyházközségre, továbbá utolsó akaratuk szerint a sírjukra szánt virágok és csokrok helyett pénzadományokat kértek a felújításra. Bár a szülőknek 70 évvel ezelőtt el kellett hagyniuk szeretet hazájukat, a kötődés még haláluk után sem szűnt meg. Mint azt Mitsch asszony beszédében is kiemelte, a Sopronban töltött gyerekkor volt életük legboldogabb része.
Hazájuk kényszerű elhagyásakor magukkal vittek egy fűcsomót, ami a földet, a hazát szimbolizálta és egy tetőcserepet, ami pedig az otthont, a védelmet jelentette. Ez a kapocs az új és régi haza között nem szűnt meg a szülők halála után sem és ennek köszönhetően tudott a soproni temető kápolna megújulni, mert mint a Németországban született Frau Mitsch mondta: „Én egy soproni kislány vagyok.”
A napot a kápolna javára rendezett jótékonysági koncert zárta. Bálint János fuvolaművész és Mogyorósi Éva zongoraművésznő komolyzenei darabokkal örvendeztette meg a közönséget.