betegség

Covidból fölgyógyult testvérek bizonyságtétele

Covidból fölgyógyult hálás szívű testvérekkel beszélgetett Győri János Sámuel evangélikus lelkész abban a videóban, amely a szentendrei gyülekezet online bibliaórájára készült. A beszélgetés résztvevői Becsjanszki Judit, a zsámboki roma gyülekezet missziói munkatársa, Drenyovszky Péter, a pesterzsébeti evangélikus gyülekezet felügyelője és Várócziné Nagy Judit, szintén a pesterzsébeti evangélikus gyülekezet tagja. Olyan kérdéseket járnak körbe, mint például hogy mit jelentett számukra a betegség alatt a hit, és az a tudat, hogy imádkoznak értük vagy hogy volt-e lehetőségük bizonyságtételre ez idő alatt a sorstársaik között.

Szenvedés és betegség – Bedford-Strohm elutasítja az asszisztált öngyilkosságot

Berlin – Folytatódik az eutanázia téma vitája a Németországi Protestáns Egyházon (EKD) belül. Ulrich Lilie diakóniai elnök és további teológusok, így Bedford-Strohm püspök is megszólalt.

Gyógyító örömhír – Könyvbemutató beszélgetés Kovács Viktorral

Budapest – Gyógyító örömhír címmel jelent meg a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztálya és a Luther Kiadó közös kiadványa, amely összeállítás betegeknek, hozzátartozóknak és a lelkészi szolgálathoz kíván segédletet nyújtani. A könyvben liturgiák, imádságok és énekek is megtalálhatók. A kiadványról Kovács Viktor evangélikus lelkésszel, a könyv szerzőjével Galambos Ádám beszélgetett.

Megjelent a Gyógyító örömhír

Budapest – A Gyülekezeti és Missziói Osztály és a Luther Kiadó közös kiadásában jelent meg Kovács Viktor evangélikus lelkész Gyógyító örömhír című, betegeket, hozzátartozókat és a lelkészi szolgálatot segítő kiadványa. A könyv előszavát Hafenscher Károly, egyházunk zsinatának lelkészi elnöke, az Evangélikus Hittudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára írta. Alábbiban ezzel a tartalommal ajánljuk az olvasók figyelmébe a kiadványt.

Segíthet-e a hit, ha elkaptad a Covidot?

A Covid-járvány második hullámának zenitjén járunk. Sokan úgy estünk át a betegségen, hogy észre sem vettük. És sokan aggódtak szerettükért, akinek látták szenvedését, megpróbáltatásait. Naponta szembesülünk az elkeserítő statisztikákkal, melyek szerint a halálozást tekintve lassan átlépjük a lélektani tízezres határszámot. Borzasztó, hogy el kell temetnünk egy hazai kisváros teljes lakosságát. A hírek és rémhírek mellett azonban fontos feltennünk a kérdést: miként éljük meg ezt az időszakot az érzések szintjén a lelkünkben, miként a fejünkben és a szívünkben?

Luther és a járványok

Luther Márton korában is elég sok csapás érte az embereket. A különböző járványok idején azonban Luther a legjobb fegyvernek az imádságot tekintette. Összegyűjtöttük a reformátor gondolatait, amelyek a Luther Kiadó által kiadott Luther Válogatott Művei 8. – Asztali beszélgetések című kötetben találhatóak.

A betegségtől való félelem nem jó tanácsadó

Mikor forduljunk orvoshoz? 100 tünet, amelynél azonnal hívjon mentőt címmel hiánypótló kötetet írt dr. Kullmann Tamás. A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház onkológus főorvosa a párizsi Szent Lajos Kórház sürgősségi osztályán is bővítette szakmai tapasztalatait. Könyve közérthető nyelven, a betegek szemszögéből megfogalmazva világítja meg a panaszok hátterét. Vészhelyzetben pillanatok alatt fellapozhatók a praktikusan, tünetcsoportok szerint rendezett szócikkek, s eligazítanak, mikor indokolt azonnal mentőt hívni, avagy sürgősségi osztályra menni, mikor elég otthon várni a jobbulást, illetve másnap felkeresni a háziorvost. A szerzőt, aki apai ágon budapesti evangélikus gyökereit is őrzi, egy onkológiai konferencia szünetében kérdeztem.

Käßmann: Nem szabad hallgatni a betegségről és a halálról

Hannover – A német teológus, Margot Käßmann a rákellenes világnapon arra szólított fel, hogy nyíltan beszéljünk végre az élet végességéről és a betegségről, valamint a halálról. „Merjék!” – mondta a Németországi Protestáns Egyház (EKD) korábbi vezetője Hannoverben az Alsó-szászországi Rákellenes Szövetség jótékonysági koncertjén.

A „mégis” ereje

Az Apa, anya, pia – Hogyan találhatják meg szenvedélybeteg szülők felnőtt gyermekei mégis a boldogságot? című kötet idén látott napvilágot a Magyar Máltai Szeretetszolgálat gondozásában. A kötet kézbevétele bátran ajánlható mind a laikusok, mind a segítő szakmában tevékenykedők számára. Már csak azért is, mert bár sajnálatos módon hazánkban is számos családot érint a szenvedélybetegség, a témával kapcsolatos magyar nyelvű szakirodalom mindeddig nem jelent meg.

Kirchentag: A humor segít a gyógyulásban

Berlin – Eckart Hirschhausen orvos és a Humor Segít a Gyógyulásban Alapítvány létrehozója a humor, a hit és a gyógyulás összefüggéseiről beszélgetett olyan orvossal, valamint bizonyságtevőkkel, akiknél a jókedv segített a gyógyulásban. Az előadás alatt egy perc néma csendben emékeztek meg a Földközi-tengeren átkelt, ám életüket vesztett menekültekről.

Oldalak

Feliratkozás RSS - betegség csatornájára