erkölcs

Jézus Krisztus: erkölcsi mérték vagy üdvözítő?

Budapest – Megváltás, halál, keresztyénség, miszticizmus – többek között ezekről a kérdésekről vitázott Puzsér Róbert kritikus és Farkas Attila Márton valláskutató Nagy Gergely és Márkus Tamás András református teológusokkal április 6-án a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának székházában.

Álmodozók és realisták – A közgazdasági emberközpontúság atyjának kötete magyarul

Értekezések a kereskedelemről, avagy a polgári gazdaságról címmel egy 18. századi katolikus pap és közgazdász művét jelentette meg a közelmúltban a Kairosz Kiadó. Antonio Genovesi írása nem könnyed olvasmány: a veretes szavak és mély gondolatok a fordítóra is különleges feladatot róttak. Mégis érdemes behatóan foglalkozni az írással! Napjainkban, amikor a világgazdaság fejlődési trendjeit egyre több kritika éri, az alternatív, így a keresztény szellemű gazdasági tanok is előtérbe kerülnek. A kötetben nemcsak a materiális javakról olvashat az érdeklődő, hanem lelkiekben is gazdagodhat belőle.

Lutherrel egy új gazdasági etika felé

Berlin – Németország két nagy egyháza – az evangélikus és a katolikus – társadalmi párbeszédet kezdeményezett a globalizált gazdaság és a keresztény értékek kérdésében. A Német Katolikus Püspöki Konferencia vezetője, Reinhard Marx és az evangélikus szociáletikus Wolfgang Huber egy Berlinben megrendezett konferencián a Reformáció és a gazdaságetika témakörében kritizálták azt, hogy a népgazdaságokból kinőtt pénzügyi piacok egyre több ember számára válnak terhessé.

„Van-e belső hang…?” - Gondolatok a Saul fia megtekintése után

A szerző a Saul fia című filmbből kiindulva elemzi a holokauszthoz való viszonyunkat, reflektál Európa mai helyzetére, a keresztényüldözésre és mély erkölcsi kérdéseket vet fel a menekültkérdés és az Iszlám Állam kapcsán is.

Erkölcs az üzletben: csak kikényszeríteni lehet?

Budapest – Hogyan fér meg egymás mellett Jézus, Bill Gates és George Clooney egy könyvben? Dr. Tomka János és Bőgel György második közös művében a jelenkori gazdasági életből vett esetek és hozzájuk kapcsolódó bibliai történeteken keresztül moralizál: vajon megéri-e jónak lenni.

Az idegen gyermek

Jéna – A Der Spiegel német magazin idei 29. számában ír le egy érdekes történetet, amelyben egy asszony, Bianca G., mesterséges megtermékenyítésnek köszönhetően terhes lesz és fia születik. Öt évvel később azonban megtudja, hogy nem ő a gyermek anyja és az apa pedig nem a gyermek apja. A cikket etikai mondanivalója miatt ültetjük át magyar nyelvre, hisz nem titkolt szándékunk a kérdés erkölcsi hátteréről való párbeszéd indítása. Forrás: Speigel 2013/29. Fordítás: Horváth-Bolla Zsuzsanna, fotó: illusztráció

„Ideje van az életnek és ideje van a meghalásnak!” – Konferenciát tartottak az eutanáziáról

Debrecen – Az élet végén felmerülő etikai kérdésekről tartottak konferenciát Debrecenben, április 12-én. Forrás: reformatus.hu, szöveg: T.T.
Feliratkozás RSS - erkölcs csatornájára