Szentírás

Mindennapi étkek, szakrális jelképek – A Szentírás ételeiről beszélgettünk Fráter Erzsébet biológussal

„A Biblia rendkívül sokszínűen mutatja be a kor emberének étkezését, a mezőgazdálkodás elemeit, az élelmiszer-előállítás mozzanatait, a táplálkozási szokások furcsaságait és azt is, amikor nem volt mit enni. Ám az evés nemcsak mint a mindennapok rendjébe beilleszkedő rítus jelenik meg a Szentírás lapjain, hanem szakrális vetülete és gazdag jelképrendszere is fontos szerepet kap” – olvassuk a nemrégiben megjelent, A Biblia ételei című, bibliai idézetekkel gazdagon illusztrált, bőséges képanyagával láttató kötetről. Szerzőjével, Fráter Erzsébet biológussal, az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetéhez tartozó Nemzeti Botanikus Kert kurátorával, a Növényrendszertani Gyűjtemény vezetőjével beszélgettünk.

Jobst Schöne: A fundamentalizmus tévtanítása és a lutheránus írásértelmezés

„A lutheránus teológia, illetve fundamentalizmus pozíciói az Írás megközelítésében semmi esetre sem fedik ugyanazt a tartalmat, de még csak nem is hasonlítanak egymásra, hanem teljességgel különböznek tételeikben és következtetéseikben egyaránt” – áll Fabiny Tibornak a Credoban korábban megjelent tanulmányban, amely dr. Jobst Schöne gondolatait szedi össze a témában.

A Szentírás nem olyan, mint más könyvek

A címbeli állítás háromszáz éves, Bethlen Miklóstól való. És hogy mi is a Biblia? – kérdezné az Irodalom, ha egy ilyen kérdésnek egyáltalán lenne értelme… De válaszunk azért lehet.

Igéhez térítő

Budapest – Magyarországon járt az elmúlt héten Kirk Franklin (képünkön), a világ egyik legnépesebb missziósszervezetének, a Wycliffe Global Alliance-nak, vagyis a Wycliffe Biblia-fordítók globális szervezetének nemzetközi főigazgatója. Forrás: baptist.hu, Evangélikus Élet, szöveg: Marosi Nagy Lajos
Feliratkozás RSS - Szentírás csatornájára