pénz

„…de ehhez meg kell térnie a pénztárcámnak is”

A fenti mondatot néhány hónapja hallottam valakitől. Nem tudom már felidézni, hogy kivel és miről beszélgettünk. Ez a félmondat azonban belém égett. Szinte nincs olyan nap, hogy eszembe ne jutna, és ne kezdenék el gondolkodni rajta. Fontos azonban már az elején látnunk, hogy maga a mondat („…de ehhez meg kellett térnie a pénztárcámnak is”) teológiailag helytelen, hiszen a tárgyak nem tudnak megtérni, csak az emberek. Sokkal inkább a pénztárca megszemélyesítéséről van szó, mely egy fontos felismeréshez vezethet el bennünket.

A siker és a pénz boldogít? – Egy 75 évig tartó kutatás eredményei

Robert Waldinger, amerikai pszichiáter, a Harvard professzora 2015-ben a TED közönsége előtt számolt be annak a hetvenöt évig tartó kutatásnak az eredményeiről, melyet a Harvard munkatársaival folytatnak. A kutatók hetvenöt éve vizsgálnak embereket, hogy fényt derítsenek a boldog élet titkára. Az eredményeik távol állnak a meglepőtől, azonban komolyan elgondolkoztatnak mindenkit arról, hogy mi igazán fontos az életben.

Hogyan adakozzunk?

Azt szokták mondani, hogy utoljára a pénztárcánk tér meg. Kemény mondat, de ha magunkba nézünk, nem mindig jön szívből az a pénzbeli segítség. Egyáltalán, miért és kinek jó, ha adakozom? – kérdezhetjük. Mit mond erről a Biblia? A választ Pál apostoltól tudjuk meg.

Pénz7 – Pénzügyi és vállalkozói témahét volt a líceumban

Sopron – A Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégiumban 2019. február 25. és március 1. között zajlott a Pénz7 – Pénzügyi és vállalkozói témahét, melynek során a diákok tanáraik vezetésével sajátították el azokat az alapvető fontosságú ismereteket, amelyek a pénz világában való eligazodáshoz szükségesek.

Áldás-e a pénz?

Mátrafüred – Sástó – Az idei Szélrózsa-találkozó egyik szombati fórum-beszélgetése előtt pár perccel még kevesen lézengtek a helyszín széksorai között, de a később érkezők már alig válogathattak a néhány üresen maradt ülőhely közül. A szervezők csak reménykedhettek abban, hogy a tetőtéri helyiség kellemesen hűvös atmoszférája mellett a címben megjelölt, közérdeklődésre számot tartó téma is vonzerőt gyakorol a közönségre.

Ahol már bolt sincs, ott marad az uzsorás... – Luther Márton az uzsoráról

Luther Márton A kalmárkodásról és az uzsoráról írott 1524-es munkájában említést tesz arról, hogy a kereskedőknek létezik egy olyan szabályuk, amely „minden pénzügyletük alapja”, ami a következőképpen hangzik: „olyan drágán adom az árumat, ahogy csak tudom.”

Hitünk és pénzünk – Avagy mi a közös egy apácában, egy evangélikus lelkészben és egy üzletemberben?

Három ember, három terület, három megközelítés – közös érdeklődés. Összeállításunkból megtudhatja, hogyan nézne ki az ideális protestáns gazdaság, milyen szerepe van a keresztény értékeknek és embereknek a nagyvilág gazdasági életében, és milyen morális kérdések foglalkoztatnak egy hívő üzletembert.

Forgalombiztosított pénz? – Beszélgetés Laborczi Pállal

Budapest – Laborczi Pál gépészmérnök, informatikus, korábban a budavári, most a pesterzsébeti evangélikus gyülekezet tagja Silvio Gesell (1862–1930) gazdaságpolitikája alapján egy újfajta, kamat- és inflációmentes gazdasági szemléletben látja azt a lehetőséget, hogy a kizsákmányolás helyett a javak igazságos elosztása történjen meg. Az informatikust a pénz értelmezéséről, az árucseréről és a forgalombiztosított pénzről kérdeztük. Szöveg és fotó: Galambos Ádám

A demokrácia krízise és határai – Az Ökumenikus Tanács Szociáletikai Bizottsága mini-konferenciát tartott

Budapest - Mini-konferencia - mega kérdésekhez - érezhette, akinek az októberi délutánra szóló meghívó a kezébe került. A Lágymányosi Ökumenikus Központban szerda délután lezajlott konferencia rövid idő alatt, kis körben és intenzíven pendítette meg a demokrácia és a gazdaság kapcsolatának hatalmas kérdését. Olyan értelemben is rendhagyó élményt jelentett, hogy professzorok hallgatták a két doktorandusz, Sándor Jenő és Szabó B. András vitaindító gondolatait. A témából természetes módon következik, hogy élénk beszélgetés indult. Szöveg: MEÖT

NE URALKODJÉK A PÉNZ A TÁRSADALOM FÖLÖTT!

Berlin –A berlini nyugalmazott evangélikus püspök, a korábbi heidelbergi szociáletikai professzor, Wolfgang Huber felhívta a közvélemény figyelmét arra a veszélyre, ami akkor lép fel, ha a pénzgazdaság eluralkodik a társadalom fölött. Forrás: epd.de; EKD.de; szöveg: dr. Békefy Lajos
Feliratkozás RSS - pénz csatornájára