klímaváltozás

Közeleg tényleg a világvége? A fizikus megmondja!

2020-at írunk, a tudomány és a technológia rohamosan fejlődik, ám még mindig nem tudunk mit kezdeni azzal, hogy bolygónk hamarosan élhetetlenné válik. A klímaváltozás, a túlfogyasztás már elérkezett, az emberek többsége pedig még mindig úgy véli, hogy nincs baj. De vajon tényleg így van? Valóban a világvége felé haladunk, vagy még időben észbe kaptunk, és nincs minden veszve? Dr. Hetesi Zsolt fizikussal, egyetemi docenssel beszélgettünk a teremtés hete alkalmából az éghajlatváltozásról, a vidéki életről és a jövőről.

Ma van a Föld napja – A gyermekes családok jobban figyelnek a környezet védelmére

Budapest – A gyermekes családok jobban figyelnek a környezetvédelemre, 65,1 százalékuk aktívan elkötelezett a környezetvédelem iránt, míg a gyermektelen felnőttek esetében ez mindössze 41,6 százalék – derül ki a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) MTI-hez elküldött reprezentatív felméréséből, amelyet a Föld napján hoztak nyilvánosságra.

Az aggodalom szétforgácsolja erőinket

„Semmiért se aggódjatok…” (Fil 4,6a) Az aggodalom nem szűnő szorongássá fokozódhat: nem tudjuk, mi vár ránk a jövőben, ki vagyunk szolgáltatva nálunk nagyobb erők előre megjósolhatatlan kényének-kedvének. Sorsunk bármikor rosszra, vagy a jelenleginél rosszabbra fordulhat, minden óhajunk vagy akár tevőleges igyekezetünk ellenére is áldozataivá válhatunk különböző kedvezőtlen fordulatoknak. Nincs uralmunk a folyamatok felett, kicsúszik a kezünkből az irányítás.

Erdőtűz a sarkkörön – Európa lakói is bőrükön érzik a klímaváltozást

Ideje felébredni! Ezzel a két szóval lehet a legtömörebben összefoglalni a lényegét annak az előadásnak, amely a júliusi Szélrózsa országos evangélikus ifjúsági találkozó Ökosátrában hangzott el. Amiről Antal Bálint, a Luther Kiadó munkatársa bő egy órán keresztül beszélt, az a mi mindennapjainkban is megtapasztalható. A klímaváltozás itt, Európában sem csak teória ma már, hanem valóság, a globális felmelegedésről nemcsak beszélünk, hanem a saját kontinensünkön is szembesülnünk kell a következményeivel.

Ideje felébredni!

Ideje felébredni! Ezzel a két szóval lehet a legrövidebben összefoglalni a Szélrózsán található Ökosátor péntek délelőtti előadásának lényegét. Antal Bálint, a Luther Kiadó munkatársa bő egy órán keresztül beszélt egy olyan érdekfeszítő témáról, amelyet a szó szoros értelmében ma már mindenki a bőrén érez. Hiszen a klímaváltozás bolygónkon és azon belül itt, Európában is már nemcsak teória, hanem valóság, a globális felmelegedésről nemcsak beszélünk, hanem következményeivel már itt a kontinensen is szembesülnünk kell.

Reménység a klímaváltozás korában – Az Európai Keresztyén Környezetvédelmi Hálózat (ECEN) szemináriumot tartott

Budapest – Mi a reménység lényege a klímaváltozás korában? Hogyan formálja a teológia a környezeti kihívásokra válaszoló cselekedeteinket? Milyen kritériumok mentén lesz a reménység hatékony? Ezekre a kérdésekre fókuszáltak a 2017. augusztus 28–29-én rendezett ECEN szemináriumon Budapesten, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsában.

Posztgyarmatosítási traumától a megoldásig

Strasbourg – „Az éghajlat- és környezetváltozás az egyik oka a harmadik világ országaiból és a válságterületekről kiinduló migrációnak” – hangsúlyozta Hölvényi György, európai parlamenti képviselő.

Tényleg képes a gyógyulásra a Föld, ha odafigyelünk

Gyógyulni kezdett az ózonlyuk az Antarktisz felett, olvasható az ORIGO-n. Mégsem marad hatás nélkül, ha törődünk a Földdel? Mit tehetnek az egyházak a környezeti válság megoldásáért?

Az LVSZ üdvözli a pápa klímaváltozás elleni harcát

Genf – A Lutheránus Világszövetség üdvözli I. Ferenc pápa napokban kiadott Laudato Si című enciklikáját, amelyben a katolikus egyházfő a klímaváltozással kapcsolatban osztotta meg gondolatait. Az LVSZ főtitkára, Martin Junge ezzel kapcsolatban kijelentette, hogy „az enciklika arra bátorít minden embert zen a bolygón, hogy közös házunk sürgős védelmén dolgozzon”. Az LVSZ továbbra is különös nyitottsággal viszonyul a klímaváltozáshoz, annak témaként való feldolgozásához és a megfelelő lépések megtételéhez.

Napelemet a plébániákra? – egyházak válaszai a klímaváltozásra

Budapest – Hogyan viszonyulnak a történelmi egyházak a klímaváltozás jelenségéhez? Bűn-e túlfolyatni csapot és túl sokat autózni? Megváltoztatható az emberi természet a takarékosság, környezettudatosság irányába? Ezekről a kérdésekről tartott fórumot hétfőn este Béres Tamás evangélikus teológus, Csanády R. András közgazdász, református presbiter, Jávor Benedek ökológus, országgyűlési képviselő és Nobilis Márió katolikus teológus a Párbeszéd házában. Forrás: Heti Válasz
Feliratkozás RSS - klímaváltozás csatornájára