Járosi Andor

Emberek maradtak embertelen időkben

„Az utolsó fél évszázadban az embernek becsületesnek maradnia a saját és családja állandó kárára, mondhatni vesztére, nem volt éppen könnyű feladat. Benkő ennek a feladatnak játékossága mellett páratlan könnyedséggel és természetességgel felelt meg” – írta egykori recski rabtársáról, az evangélikus családba született Benkő Zoltánról Faludy György költő. Benkő egyike annak a hatvan múlt századi nemzettársunknak, akiknek az élettörténetét olvashatjuk a Magyar hősök – Elfeledett életutak a 20. századból címmel a közelmúltban megjelent, több mint négyszázötven oldalas kötetben.

Magyar hősök: Járosi Andor – a kolozsvári őrangyal

Budapest – Kolozsvár – Sorozatot indít az InfoRádió együttműködésben a Nemzeti Emlékezet Bizottságával azokról a történelmet formáló ismeretlen személyiségekről, akik szembe szálltak a 20. század diktatúráival. A sorozatban szereplő életpályák bővebben a Magyar Hősök – Elfeledett életutak a 20. századból című kötetben olvashatók.

Járosi Andor kolozsvári evangélikus lelkészre, embermentőre emlékeztek

Budapest – Járosi Andor kolozsvári evangélikus lelkész, embermentő születésének 120. évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést a budapesti Holokauszt Emlékközpontban kedden.

Járosi Andor a magyar kultúra napján – Beszélgetés a Térszínház igazgatójával, Bucz Hunorral

Budapest – Járosi Andor (Újsándorfalva, 1897. december 5. – Magnyitogorszk, 1944. december 26.) evangélikus lelkész, teológiai tanár, író, az erdélyi szellemi élet meghatározó alakja, aki a vészkorszak idején nemcsak felszólalt az emberi jogokért, hanem egyúttal üldözötteket is mentett. Az életéről szóló dokumentumfilm, a Cselekvő hit kerül vetítésre a Térszínházban a magyar kultúra napján. Ennek apropóján beszélgettünk a színház igazgatójával, Bucz Hunorral.
Feliratkozás RSS - Járosi Andor csatornájára