Nem, kedves Olvasó, nem néztem el a
naptárt. Pontosan tudom, hogy most
húsvét és pünkösd ünnepe között járunk,
és nem a szenteste története „aktuális”.
Azonban vannak közöttünk olyanok, akik
számára mégis.
A magyartanári pályával felhagyva lett szüléskísérő Kucséberné Farkas
Mirtill. Mit jelent dúlának lenni? Hogyan segít a szülés-születés pillanataiban? Milyen nehézségekkel kell szembenéznie az esetenként félreismert
hivatást illetően? A kétgyermekes édesanyával a születés hete programsorozat egyik eseményén a gyerekzsivajtól hangos Zuglói Babahordozó
Klubban beszélgettünk.
„Ez a történet nem csak rólunk és korántsem csak a nőkről szól. A szül(et)és méltóságának és minőségének óvása össztársadalmi feladat, hisz a felnövekvő generáció életminőségére is döntő hatással lehet.”
Anyának lenni, gyermeket szülni – Istentől kapott lehetőség vagy emberi elvárás szerinti kötelesség? Nehéz válaszolni azokra a kérdésekre, amelyek a bibliai családokról szóló történetek etikai tanulságait firtatják. A vélemények kereszttüzében mégis érdemes végignézni azokat a különleges történeteket, amelyeket a Szentírás rejt magában: olyan nők történeteit, akik gyermektelenséggel küzdöttek.
Az utóbbi években a gyermekszületés sok kérdése körül alakult ki társadalmi, politikai illetve szakmai vita. Viszonylag kevés szó esik azonban a szülés folyamatának milyenségéről. Sokan úgy vélik, hogy a legfontosabb tényező az, hogy a megszületendő baba egészséges legyen, minden más kérdés sokadlagos.