növények

Virágos Szentföld

Izraelről ma az embernek – főként ha járt már ott, vagy épp készül egy zarándokútra – elsősorban a bibliai szent helyek jutnak az eszébe. Templomok, amelyek már vagy ezerhatszáz éve állnak ugyanott, mint a Születés temploma Betlehemben vagy a Szent Sír-templom Jeruzsálemben.

A Biblia növényei – Beszélgetés Fráter Erzsébettel

Budapest – „Ahogy elolvastam a Bibliát, rájöttem, hogy botanikus szemmel is nagyon sok érdekességet tartalmaz” – fogalmaz Fráter Erzsébet biológus, az MTA Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetéhez tartozó Vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert kurátora. A Scolar Kiadó gondozásában megjelent, több száz fotóval illusztrált kötet alapján a szerzővel a Szentírásban szereplő növényekről, a Jézus korabeli Izraelről és a Föld teremtettségéről is beszélgettünk.

Shakespeare virágai –„Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk”

Az Evangélikus Élet magazinjának április 17-i számában Fabiny Tibor irodalomtörténész-professzor, evangélikus világi teológusnak Shakespeare és az angol Biblia című előadásáról olvashattunk beszámolót abból az alkalomból, hogy a nagy angol drámaíró halálának négyszázadik évfordulójára emlékezünk ebben az évben. Az előadás rávilágított arra, hogy Shakespeare bibliaismerete rejtve, de nagyon világosan kirajzolódik a drámáiból. Ismeretes, hogy az evangélikus egyház jelképe a Luther-rózsa, és a templomok oltárán mindig található virág. Ebből kiindulva – és az évfordulóra emlékezve – összeállítást készítettünk a drámaköltő virág- és növényismeretéről, amely igencsak meglepő gazdagságban mutatkozik meg a műveiben.
Feliratkozás RSS - növények csatornájára