Nyáry Krisztián

Nyáry Krisztián: Csakhogy (avagy a magyar rabszolgahajó és az elnyomók szobrai)

Magyar rabszolgák is voltak, őket is eladták – nem is akárkik. Adott esetben olyan magyarok, akinek ma is szobra áll köztéren. Le kellene hát dönteni őket? Aligha. Nyáry Krisztián irodalomtörténész a Válasz Online-nak küldött izgalmas történelmi tényfeltárásával egyszer és mindenkorra érthetővé és átélhetővé teszi, mennyire nem fekete és fehér a valóság.

Nyáry Krisztián: Igazi hősök – Németh Zoltán lelkész könyvajánlója

Budapest – Megjelent Nyáry Krisztián legújabb könyve, az Igazi hősök (www.facebook.com/igazihosok). Igaz történetek 33 magyar emberről, akik köztünk éltek, és akiknek személyes döntései ma is példaszerűek. Németh Zoltán evangélikus lelkész személyes hőse a kötetből Sztehlo Gábor, aki több ezer zsidó gyerek számára hozott létre titkos gyermekotthonokat, majd gyermek-köztársaságot alapított háborús árváknak.

Az Igaz ember, Sztehlo Gábor története – Nyáry Krisztián gondolatai

Budapest – Sztehlo Gábor evangélikus lelkész 1909. szeptember 25-én született. Egy olyan világban élt, melyben az emberséget az embertelenség váltotta fel. Ő mégsem hátrált meg, hanem életével, hivatásával, másokra figyelésével is kiállásával példát adott és több ezer embernek életet. A Deák téren szobrot állítottak századik születésnapján. 105. születésnapjára Nyáry Krisztián jelentette meg emlékezet-írását. Alábbiakban rövidített részletet közlünk Nyáry Krisztián novemberben megjelenő új könyvéből.

Szerelmi bonyodalmak – Beszélgetés Nyáry Krisztiánnal a Szélrózsa-utótalálkozón

Budapest – Radnóti Miklós félrelépett, Móricz Zsigmond nőcsábász volt, Babits Mihály pedig egyszerűen csak elkérte tanítványától, Szabó Lőrinctől a menyasszonyát, hogy saját feleségévé tegye. Nyáry Krisztián könyve, az „Így szerettek ők” számol be az ezekhez hasonló írói szerelmi bonyodalmakról. A kiadvány különlegessége, hogy a művészek magánéleti történetei először a Facebook felületén láttak napvilágot, csak ezután jelentek meg könyv alakban is. A Szélrózsa-utótalálkozón Laborczi Dóra újságíró beszélgetett a szerzővel. Szöveg: Koczor Kinga, fotó: Horváth-Bolla Zsuzsanna
Feliratkozás RSS - Nyáry Krisztián csatornájára