A TudásPresszó programsorozata még 2009-ben indult el Budapesten a Tudástársadalom Alapítvány támogatásával. Ma élő tudósokkal beszélgetnek kutatásaik eredményeiről, tudósi dilemmáikról, a tudomány társadalmi jelenlétéről.
A reformáció 500 éves, 2017. évi évfordulójára készülve a Nyíregyháza - Kertvárosi Evangélikus Gyülekezet a Tudástársadalom Alapítvánnyal közösen elindította a TudásPresszó program nyíregyházi sorozatát. Laborczi Géza evangélikus lelkész azt hangsúlyozta, egy szakrális vallási térben is érezheti magát otthon az ember, és egy profán térben is, ehhez pedig hozzáadták a tudomány terét, és jól működik ez a hármas.
Az eddigi négy rendezvényen a tudatos epigenetikáról, a szegénységről és társadalmi kirekesztődésről, a vallások társadalmi szerepéről, valamint a függőségeinkről esett szó. A TudásPresszó következő beszélgetésén május 24-ikén a stroke, és az agykutató előadó kapcsán a női tudománykép kerül a középpontba. A sorozat támogatói a Reformáció Emlékbizottság, a Nyíregyházi Rotary Klub, és az OTP Fáy András Alapítványa.
Negyedik, utolsó előtti állomáson, ezen a héten kedden Demetrovics Zsolt pszichológust és dr. Erdélyi Ágnes addiktológust látta vendégül a házigazda, Fábri György egyetemi docens. A közérthető és érdekes, mégis tudományos eszmecsere fókuszában ezúttal a függőségeink álltak. Az alkoholfogyasztáson és droghasználaton túl szó esett a szerencsejáték-szenvedélyről, a „vásárlási lázról” és az internetfüggőségről is.
Legközelebb, május 24-én 18 órától Farkas Eszter agykutató lesz a TudásPresszó vendége itt, a Hotel Centrálban, ahol képet kaphatunk majd a nők tudomány területén elért eredményeiről, sikereiről is – jelentette be Laborczi Géza evangélikus lelkész, majd hozzátette: ősztől jó esélyt lát a tudományos ismereteket „házhoz vivő” vidéki programsorozat folytatására, a teológia és a tudományos kutatások közötti híd továbbépítésére.
Fábri György kiemelte: fontos, hogy a magyar fiatalok megismerjék és megszeressék a tudomány varázslatos világát. Az egyetemi docens, házigazda elmondta, a céljuk az volt, hogy a tudományt közelebb vigyék azokhoz, akiket érint, nevezetesen a mindennapi emberekhez. Ők finanszírozzák a tudományt, és az eredmények akkor igaziak, ha érezzük a hatásukat az életünkben.