Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet kommunikációs igazgatója elmondta: a hátrányos helyzetű településeken sok ügyfél esetében szükséges ez a segítség.
„Vannak, akik nem rendelkeznek e-mail-címmel, nekik először ennek pótlásával kezdjük a segítséget. Ha szükséges, azt is beállítjuk, elmagyarázzuk, hogy hogyan érik el a telefonjukon a postafiókjukat. Vannak, akik eszköz vagy internetelérés hiányában nem tudnak regisztrálni, számukra rendszeres számítógép- és internetkapcsolatot biztosítanak intézményeinkben a kollégák.”
A Felzárkózó települések program keretében létrehozott Jelenlét Pontok mellett az Ökumenikus Segélyszervezet országos intézményhálózatának más központjaiban, így a Biztos Kezdet Gyerekházak, a Tanoda, illetve a Wáberer Ház intézményekben is segítséget biztosítanak a regisztrációhoz. A központok plakátokkal, internetes és közösségi platformok segítségével támogatják a rászoruló lakosok tárgyilagos tájékozódását is. A Sátoraljaújhelyen, Olaszliszkán, Szendrőn, Kaposváron, Lakócsán, Pusztakovácsi-Kürtöspusztán, Vizsolyban és Boldogkőújfalun elérhető segítséget nemcsak azok vehetik igénybe, akik eddig is az intézményekbe jártak, hanem bárki, akinek szüksége van rá. A rendkívüli szolgáltatás működtetéséhez a karitatív szervezet képzést is biztosít munkatársai számára.
Az Ökumenikus Segélyszervezet intézményei a fentiekben ismertetett, új szolgáltatáson túl – a járványügyi előírásokat maximálisan betartva – egész évben segítik a rászorulókat.