Kulturális Örökség Napjai

Közel háromszáz hazai rejtett műemlék nyitja meg ingyenesen kapuit a hétvégén

Budapest – A Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozaton több száz rendezvény, több mint kétszázötven vezetett séta és közel háromszáz rejtett hazai műemlék várja az érdeklődőket országszerte ingyenes programokkal 2020. szeptember 19-20. között. – Összegyűjtöttük az evangélikus programokat!

Országszerte több mint 600 program volt a hétvégén

Budapest – Országszerte 100 település mintegy 260 helyszínén, több mint 600 ingyenes programmal várták a közönséget a Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozat keretében, szombaton és vasárnap.

Kulturális örökség napjai: A reformáció 500. évfordulója előtt tisztelegnek a szolnoki evangélikus templomban

Szolnok – Szolnokon többek közt kerekasztal-beszélgetéssel, sétákkal, raktárlátogatással várják szombaton a kulturális örökség napjai alkalmából az érdeklődőket, míg Jászberényben ismert festőművészek jászsági kötődését elevenítik fel.

A reformáció témájával is foglalkozik a kulturális örökség napjai programsorozat

Budapest – Három kiemelt témája lesz az épületvezetésekkel egybekötött kulturális örökség napjai programsorozatnak szeptemberben: megemlékeznek az 500 éves reformációról, a 200 éve született Arany Jánosról és a 150 évvel ezelőtt történt kiegyezésről.

Vizek háza – A Kulturális Örökség Napjai Orosházán

Orosháza – 2013. szeptember 21–22-én a kulturális örökség napjai rendezvénysorozat ebben az esztendőben a „Vizek háza” kiemelt témával várta szerte az országban és Európában a különböző épületek, kiállítások látogatóit. Természetesen a kiemelt témához kapcsolódó épületek mellett az előző évekhez hasonlóan most is minden értékes, érdekes vagy egy közösségnek sokat jelentő épület is megnyitotta kapuit a nagyközönség előtt. Szöveg: Ördög Endre

A kőszegi evangélikus gyülekezet is bekapcsolódik az örökségnapi rendezvénysorozatba

Kőszeg – Idén Kőszegen tartják a kulturális örökség napjainak megnyitóját. A szellemi kulturális örökség jegyzékére felkerül a Szent György-napi hajtásokat 1740 óta ábrázoló egyedülálló kőszegi hagyomány, a „Szőlő Jövésnek Könyve” és a köréje fonódott ünnepségek. Idén a Kőszegi Evangélikus Egyházközség is csatlakozott az örökségnapi rendezvénysorozathoz – tudta meg szerkesztőségünk Baranyay Csaba lelkésztől.
Feliratkozás RSS - Kulturális Örökség Napjai csatornájára