Laborczi Dóra

Óvoda az óvóhelyen – Új Sztehlo-kötetet mutattak be

Budapest – Tolnainé Kassai Margit memoárja Óvoda az óvóhelyen címmel jelent meg a Magvető Kiadó Tények és Tanúk sorozatában. Az online könyvbemutatón a könyvről Kunt Gergely társadalomtörténésszel Gács Anna irodalomtörténész beszélgetett.

Vallás és szabadság – A Sztehlo-gyerekek

Budapest – 450 évvel ezelőtt Erdélyben az 1568-as tordai országgyűlés négy vallás — a katolikus, evangélikus, református és unitárius — szabadságát és egyenjogúságát mondta ki. A világon elsőként iktatta törvénybe a vallás-, és lelkiismereti szabadságot. A Magyar Média Mecenatúra Program által támogatott sorozatban egy éven át heti öt percben mutatjuk be a korszakalkotó országgyűlés eredményeit, a világ vallásszabadságára gyakorolt hatását. Megszólaló: Laborczi Dóra.

A szeretetet hagyta ránk örökül – Sztehlo Gáborra emlékeznek az egykori gyerekek

Újra kapható a Sztehlo-gyerekek voltunk című, a Luther Kiadó gondozásában megjelent, nagy sikerű kötet. Az egyedülálló kiadvány huszonhét portrét gyűjt egybe, egy külön fejezetben pedig visszaemlékezéseket közöl. Az emlékeiket mikrofonba mondó interjúalanyokban, illetve a visszaemlékezőkben közös, hogy mindannyiuk egész további életére meghatározó volt az az időszak, amelyet a Sztehlo Gábor evangélikus lelkész által megszervezett és irányított gyermekotthonokban töltöttek.

A vallás kinyit bennünket egymás felé

Nyíregyháza – Szeretném megmutatni, hogy társadalom és egyház nem két külön halmaz, hanem egymáshoz sok szálon kötődő – időnként feszültségekkel teli, időnként gyümölcsöző, de nem reménytelen – viszony. Pályám legelején szembesültem azzal, hogy a hazai médiapiacon nincs nagy mozgástere a vallási, hitéleti dolgoknak, ezért hamar hiányérzetem támadt… – Interjú Laborczi Dóra újságíróval, evangélikus teológussal.

A genderkérdésről vitáztak a Plusz-mínusz című műsorban

Budapest – Haszontalan áltudomány vagy a társadalom egyik valódi problémáját vizsgáló tudományág? Nem csitul a vita annak kapcsán, hogy a kormány megszünteti az államilag támogatott, egyetemi gender szakot, azaz a társadalmi nemekkel foglalkozó tanulmányok mesterképzését. Laborczi Dóra evangélikus teológus, újságíró és Kölnei Lívia, a Talita online női lap főszerkesztője beszélgettek az Echo TV Plusz-mínusz című műsorában.

Vétkes tájékozatlanság – Kinek a megmentésére vagyunk hivatottak?

Azt mondják, a személyisége olyan volt, mintha kisütött volna a nap – Laborczi Dóra, a Sztehlo-kötet szerkesztője beszél múltról és jelenről, Istenről és arról, hogy voltak olyan nácik is, akik zsidó gyerekeket mentettek.

A Krisztus-arcú Gábor bácsi

Különleges hangulatú portrékötet jelent meg a 89. ünnepi könyvhétre, amelyből nemcsak 33, a második világháború végét Budapesten átélt gyermek életútját ismerhetjük meg, hanem az őket és több száz társukat megmentő evangélikus lelkész, Sztehlo Gábor személyisége is kirajzolódik.

Szeretet és diszkriminációmentesség – Ezt üzeni ma Sztehlo Gábor

Budapest – Június 4-én, hétfőn 17 órakor tartották a Sztehlo-gyerekek voltunk című kötet bemutatóját a Magyarországi Evangélikus Egyház székházának Üllői út 24. szám alatt található templomában.

Díjat nyert Laborczi Dóra kolléganőnk

Budapest – A Magyar Szegénységellenes Hálózat 2018. március 6-án, kedden adta át 2017-es sajtódíjait. A Szegénységről, méltósággal – közösen, hitelesen elnevezésű kezdeményezés keretében 2017. január 1. és december 31. között megjelent print és online cikkeket, tévés, rádiós riportokat, interjúkat, tudósításokat vártak.

„Az egyház nem úgy működik, mint egy párt” – Interjú Laborczi Dórával

Az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének külsős óraadó tanárával, a Kötőszó blog főszerkesztőjével készített a tanszék blogja interjút, melyet most mi is szemlézünk.

Oldalak

Feliratkozás RSS - Laborczi Dóra csatornájára