Térszínház

A mennyei barikádokon

Egy műalkotásnak akkor van értelme, ha valamilyen módon reagál az élet lényegére vagy a történelem eseményeire. A budapesti Térszínházban június 16-án ilyen alkotást láthattak a nézők: az irodalom, a zene és a színház találkozásaként létrejött a Búcsúfia című előadás, Bucz Magor zenés színházi oratóriumának bemutatója, Bucz Hunor rendezésében. A dátum nem véletlen: hatvan éve, 1958-ban éppen ezen a napon végezték ki az 1956-os forradalom miniszterelnökét, Nagy Imrét és társait.

Igazságosztás, de milyen áron? – Az Elektra örök üzenetet hordoz

A reformációi emlékévre született meg a Térszínház legújabb bemutatója, a Magyar Elektra, Bornemisza Péter evangélikus lelkész magyar nyelvű Electra-átdolgozása, ahogy ő írta: Tragoedia magiar nelvenn, az Sophocles Electraiabol. Az 1558-as mű a Magyar Elektra címet csak később kapta Móricz Zsigmondtól. Örök érvényű üzenete egyértelműen megjelenik a Bucz Hunor rendezte hatásos és meglepően mozgalmas előadásban, amelyet ősztől újra műsorra tűznek.

Járosi Andor a magyar kultúra napján – Beszélgetés a Térszínház igazgatójával, Bucz Hunorral

Budapest – Járosi Andor (Újsándorfalva, 1897. december 5. – Magnyitogorszk, 1944. december 26.) evangélikus lelkész, teológiai tanár, író, az erdélyi szellemi élet meghatározó alakja, aki a vészkorszak idején nemcsak felszólalt az emberi jogokért, hanem egyúttal üldözötteket is mentett. Az életéről szóló dokumentumfilm, a Cselekvő hit kerül vetítésre a Térszínházban a magyar kultúra napján. Ennek apropóján beszélgettünk a színház igazgatójával, Bucz Hunorral.
Feliratkozás RSS - Térszínház csatornájára