Hatvanöt metszet, Albrecht Dürer után. A kollekció azokat a műveket tartalmazza, amelyeket Amand Durandt 1870 környékén nyomtatott az eredeti nyomódúcokról a Francia Nemzeti Könyvtárban, Párizsban.
A magyarországi Ajtósról elszármazott édesapja 1467-ben kötött házasságot Barbara Holperrel Nürnbergben, és az ifjabb Albrecht harmadik gyerekként látta meg a napvilágot 1471. május 21-én.
Dürer a szabad császári város, Nürnberg, Európa egyik legnagyobb és leggazdagabb városa levegőjét lélegezte be, amelyet a humanizmus, a filozófia, a tudományok és a képzőművészetek szelleme hatott át.
Már ifjú éveiben –aranyműves apja által támogatottan – kidolgozta saját rézmetsző technikáját. Munkássága forradalmi volt a művészetben és a nyomtatás történetében is.
Dürer kapcsolatot teremtett a gótika finom vonalai, a koncepció mélységét és a perspektívát előtérbe helyező reneszánsz között, sokat tanult a vonalvezetésről Martin Schongauer műhelyében.
Utazásai során szerzett tapasztalatait beépítette saját stílusába, egyúttal meg is újította a technikákat.
Az asztrológia és az orvostudomány eredményei lenyűgözték. Tanulmányozta az emberi test működését is annak érdekében, hogy hiteles dimenziókat rögzíthessen. A humanizmus ideje volt ez, nem csoda, hogy az emberi testről készült rajzok és festmények kiemelkedő jelentőséggel bírtak. Bár tiltott volt, Dürer, akárcsak Leonardo, holttesteken tanulmányozta az emberi testet.
Metszeteiben megjelent a klasszikus forma, a perspektíva, a meztelen emberi test pontos anatómiai leírása és az oly sajátos, reá jellemző atmoszférikus fény.
Dürer rézmetszeteiben sok vallásos jelenettel találkozunk. Arra törekedett, hogy a hétköznapi ember számára érthető nyelven fogalmazza meg a vallást. Sokat tett azért, hogy Nürnbergben is gyökeret verjen a reformáció.
Albrecht Dürer sok tekintetben kora legkiválóbb művésze volt, aki megértette, hogy a változások új lehetőségeket teremthetnek, és halhatatlan műalkotásokat hozhatnak létre.
A Szépművészeti Múzeum támogatásának köszönhetően korabeli olajfestményekkel és ifjabb Hans Holbein Haláltánc sorozatának metszeteivel és bronzplakettjeivel egészült ki a kiállítás, amely szeptember 20-ig, hétfőtől péntekig 10 óra és 19 óra között, szombaton 18 óráig tekinthető meg a Bibliamúzeum kiállítótermében.