A „Zsidó sorsok a közös határon” - határokon átnyúló iskolai projekt, a régió történetének egy szeletét, és az összefonódó sorsokat mutatja be. A Magyarország német megszállása után elkezdődött üldözések és deportálások, sok olyan zsidót is érintettek, akik a náci hatalomra kerülése után, Burgenlandból menekültek hazánkba. A vándorkiállítás soproni megnyitóján a Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium igazgatója, Tölli Balázs fontos eseménynek nevezte, hogy a tárlatnak a Líceum adhat otthont.
Az Európa szívében lévő határvidék lakosainak sorsáról és végzetük hasonlóságáról a Soproni Evangélikus Líceum, a Felsőőri Kétnyelvű Gimnázium, és a Felsőőri Gazdasági Szakközépiskola diákjai készítettek kiállítást. AS közös munka, a Burgenlandi Kutató társaság kezdeményezésére, a Magyar Zsidó kulturális Egyesület szervezésében valósult meg. A 13. tablón megtalálható, az 1944-ben munkaszolgálatra behívott, Csatkai Endre is, aki a háború végét megsiketülve érte meg, és így kezdte meg a romos városi múzeum újjászervezését.
A bemutatott portrék között szerepel, a mártír halált halt, első soproni neológ rabbi, Pallák Miksa, és fia, az író Pap Károly életrajza is, melyek az egyéni sorsok összefonódására is példát nyújtanak.