Békéscsaba apraja-nagyja összefogott a nemes cél érdekében – így fogalmaztál a karácsonyi ajándékosztásról. A roma kisebbséggel szemben erősek az előítéletek, most mégis háromszáznál is több csomag készült el mélyszegénységben élők gyerekeknek. Hogyan sikerült megnyerni az embereket az ügy érdekében?
Amilyen szívvel-lélekkel vág neki az egyszeri parasztlegény a rengetegnek a mesében, olyan szívvel igyekszem én is elindulni minden egyes gyűjtés alkalmával. Találkozom megpróbáltatásokkal, „hétfejű sárkányokkal” is, de jó tündérekkel, vagy a karácsonyi ajándékosztás esetében „angyalokkal” is, akik segítő kezet nyújtanak, és egy emberként az ügy mellé állnak. Csodálattal néztem, ahogy a békéscsabai bölcsődék, óvodák, iskolák csöppségei, nebulói, valamint az evangélikus és a református gyülekezet tagjai, továbbá a város lakói szorgos kézzel elkészítették az ajándékokkal teli cipős dobozokat, majd leadták a gyűjtőhelyek valamelyikén.
A folyamatos személyes megkeresések, plakátolások, a gyűjtések közösségi oldalon való hirdetése mellett, nagy segítségemre volt számos helyi köztiszteletben álló személy, médiaszereplő, köztük egykori tanáraim is, akik felajánlották támogatásukat, hogy még több emberhez eljusson a gyűjtés híre.
Így sikerülhetett az, hogy karácsony előtt egy nappal 315 kárpátaljai rászoruló gyermeknek személyesen adhattam át egy-egy cipős doboznyi szeretetet.
Honnan jött a „karácsonyi angyal” ötlete? Milyen más munkát végeztél még ezen a területen?
Ukrajna háború sújtotta ország, ahol a mindennapi megélhetés egyre nehezebb, s ez alól nem képeznek kivételt a kárpátaljai magyar családok sem. Sőt.
Úgy gondolom, hogy felelősséggel tartozunk egymásért, mindinkább a legkisebbekért, azokért, akik önhibájukon kívül kerültek a kilátástalanság, a félelem, a nélkülözés világába.
Társadalmi összefogással, még az iskolakezdés előtt, több mint százezer forint értékű tanszercsomagot osztottunk ki az óvodásoknak, kisiskolásoknak, gimnazistáknak, s az ott tapasztalt valóság láttán megfogalmazódott az a gondolat, hogy ide vissza szeretnénk jönni, hiszen a nélkülözés mérhetetlen mértéket ölt.
Miért fontos számodra, hogy segítsd a szegényeket?
A választ és az interjú további részét elolvashatják a KötőSzó blogon.