Az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményükben annak a meggyőződésüknek adtak hangot, hogy „a kölcsönös elfogadás az a hozzáállás, amivel mindannyian hozzájárulhatunk a cigányság és a többségi társadalom feszültségeinek csökkentéséhez, az egymást gazdagító közös út megtalálásához".
Rámutattak: a református, evangélikus, baptista, metodista és pünkösdi egyházak cigánymissziós munkatársai nyitottan és szeretettel fordulnak a cigány nép felé, és erre bátorítanak mindenkit.
„Hitünk közös alapján állva, azonos gondolkodásunkra építve fogtunk össze - többek között - azzal a céllal, hogy peremre szorult honfitársaink, a cigányok megsegítésére buzdítsuk a társadalmat" - fogalmaztak.
Mint írták, „valljuk, hogy a cigány nép egyenlő a többi néppel", amelyhez egyenlő félként kell odafordulni. Megemlítették, hogy ennek jegyében hozták létre a Tükör című, a magyarországi protestáns cigánymissziók negyedévente megjelenő lapját, amelyet a Cigány Módszertani és Kutató Központ ad ki, és amelyben a különböző keresztény felekezetek azonos területen szolgáló missziói most először mutatják be egységesen álláspontjukat.