Felsorolni is nehéz lenne, hogy a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium hat kitüntetettje mennyi eredménnyel büszkélkedhet. Dr. Katz Sándor tanítási módszerei nagy távolságból is vonzzák a tehetséges diákokat, ez idáig több mint 50 növendéke ért el országos, illetve nemzetközi helyezést matematikából. A gimnázium meghatározó, számos kitüntetéssel rendelkező tanáregyénisége munkájára, meglátásaira mindig számíthat az intézmény. Több évtizede szaktanácsadói, mentori feladatokat is ellát, a magyarországi evangélikus iskolák matematika tanításának vezetőtanára.
Wiandt Péter nagy elhivatottsággal és elmélyültséggel végzi pedagógusi munkáját alma materében. Kiemelkedő szakmai sikereit a tehetséggondozásban érte el. Tanítványainak széles körével szerettette már meg a fizikát, az informatikát és a matematikát, akik szép eredményekkel viszonozták erőfeszítéseit: számos országos helyezéssel bizonyították a közös munka megtérülését.
Tamás Erika 13 éve tanára az iskolának, kiváló szakmai munkát végez. Öt éve az Arany János Tehetséggondozó programban tanulók osztályfőnöke, szép számmal készített fel diákokat közép-, illetve felsőfokú német nyelvvizsgára, és a különböző versenyeken is remekelnek a növendékei. Fáradhatatlanul vezeti és szervezi az iskola németországi, Treuchtlingennel kötött cserekapcsolatát: évente fogadnak és utaztatnak gyerekeket, életre szóló élményeket szerezve nekik.
Gruber László pedagógiai szerepvállalása irányt adó tájékozódási pont a gimnáziumban, tanítványai és kollégái is nagyra becsülik. A földrajz és a történelem tanítása mellett publikál, műveltségi vetélkedőket szervez, óraadó a szegedi egyetemen, tudományos-kutató munkát végez, és nem utolsó sorban járja a világot diákjaival, akik az országos és nemzetközi földrajzversenyek rendszeres résztvevői és díjazottjai.
Nagy István a mai, természettudományokat háttérbe szorító időszakban is azon van, hogy a kémia és a fizika iránt érdeklődő, vagy kevésbé fogékony diákokkal is megszerettesse hivatását. A hagyományos ismeretközlést kísérletekkel, digitális szemléltetéssel teszi érdekessé. Sajátos előadásmódjával magával ragadja, tanulásra serkenti diákjait, akik szép sikereket érnek el a különböző megmérettetéseken. De a közös kutatómunkára és szaktanácsadói feladataira is nagy hangsúlyt fektet.
Lenczné Vrbovszki Judit töretlen lelkesedéssel dolgozik a talentumok felkarolása érdekében. Saját pedagógiai innovációja az országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny, valamint a Lotz Nyári Diákegyetem. Tolna megyében 2007-től szervez tanulmányi és tehetséggondozó versenyeket. Nagy szerepe volt abban, hogy a bonyhádi gimnázium megszerezte a kiváló akkreditált tehetségpont címet. Pályázatíró és kutató munkát is végez.
Közel nyolcszáz jelölés érkezett
A „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjat felterjesztés, majd a zsűri döntése alapján kaphatják meg azok a hazai és határon túli tehetséggondozó pedagógusok, szakemberek, akik az általános iskolákban, a közép- és a szakiskolákban végzett munkájuk során kiemelkedően sokat tesznek a nemzet talentumainak kibontakoztatása érdekében. A meghirdetett három kategóriában – kiváló versenyfelkészítő, tehetséggondozó, tehetségsegítő – összesen 799 jelölés érkezett, közülük 437-et díjaztak.
Elismerő szavak az igazgatótól
„Büszke vagyok a kollégáimra, jó helyre kerültek a díjak!” – nyilatkozta Andorka Gábor. A Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium újonnan megválasztott igazgatója kifejtette, egy intézmény és egy vezető számára mindig öröm, ha elismerik az ott folyó, magas színvonalú szakmai munkát. Az pedig figyelemre méltó, hogy a kitüntetettek között hat bonyhádi tanár van. Andorka Gábor szerint a versenyeredmények mellett ezek a díjak is nagyon fontosak, és új erőt adnak egy pedagógusnak a folytatáshoz.
Több Tolna megyei díjazott
Több megyei kitüntetettje is van a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjnak, amelyet szerdán este adtak át a jutalmazottaknak a Nemzeti Színházban. A díjat felterjesztés, majd a zsűri döntése alapján azok a hazai és határon túli tehetséggondozó pedagógusok, szakemberek kaphatják meg, akik az általános-, a közép- és a szakiskolákban végzett munkájuk során kiemelkedően sokat tesznek a nemzet talentumainak kibontakoztatása érdekében. A kiváló versenyfelkészítő kategóriában a szekszárdi Báló Mariannát, a dombóvári Bódis Péternét és Bódog Istvánt, a szekszárdi Huszárik Imrét és Kondor Gyulát, valamint a nagymányoki Stallenberger Józsefnét jutalmazták. A kiváló tehetséggondozóknál a szekszárdi Hajós Évát és Valkainé Daczó Esztert, a paksi Damjanovitsné Eke Violettát és Szabó Klárát valamint a bonyhádi Genczlerné Herczeg Ágotát díjazták megyénkből. A szekszárdi Heilmann Józsefné pedig a kiváló tehetségsegítő kategóriában vehetett át jutalmat.