Vidékről és a fővárosból érkeztek munkatársaink, körzeti lepramissziós felelősök, támogatók, és nagy örömünkre: több új érdeklődő. Balássy András helyi lelkipásztor igei bevezető szavai után Riskóné Fazekas Márta tartotta az áhítatot Máté evangéliuma 11. részének 1-6. versei alapján. „Ma is ugyanarról lehet felismerni Jézust, a Messiást, mint amit Ő jelentett ki magáról: betegek……
A Lepramisszió szolgálata ezek között a csodák között zajlik. Ez a keresztyénség többlete, mely 2000 év alatt egyértelmű nyomokat hagyott a világban. Nem véletlen, hogy ha a világ térképén végignézünk, láthatóan a keresztyén országok a legfejlettebbek, bennük élnek tovább az emberek, a társadalmi gondoskodás, elesettekkel való törődés a legmagasabb szintű.
Szenvedő embertársaink nem tehetnek arról, hogy oda születtek, ahol a pogány hitek miatt az emberi élet is elhagyatott lesz. Csak mi tudjuk Krisztus szeretetét eljuttatni hozzájuk, és a szörnyülködés, sopánkodás helyett az Evangélium útkészítői lenni.”
Solymári Tímea gitárművész, a Lepramisszió munkatársa adott elő két gyönyörű darabot, mindenkinek örömére.
Rövid közgyűlésen választották meg a jelenlévők a megüresedett kurátori tisztségre dr. Blázy Árpádné kelenföldi evangélikus lelkészt, aki az esküt is letette.
Az alkalom gerincét jelentő képes előadásban az igazgató az idei projekteket ismertette. A 2013. év során az indiai Shahdara lepramissziós kórház működésének támogatására kéri a misszió a felajánlásokat, valamint az 5. éve tartó vállalás: a kínai Xishuangbanna terület rehabilitációs projektjére. Ezt első ízben vállalta önállóan finanszírozásra a Lepramisszió, mely külön hálára indító.
„India magától értetődően van évről évre a segítség homlokterében, hiszen a világ leprabetegeinek 80 százaléka ott él. Kínában a legátfogóbb segítséget nyújtjuk támogatásunkkal: a gyógyítás, rehabilitálás, oktatás és munkahelyteremtés együttesét, mely nemcsak a betegekre, hanem családtagjaikra is kiterjed. Amint Jézus is tette, a Lepramisszió is a teljes embert látja minden szükségletével: testi, lelki, szellemi és társadalmi értelemben.”
Az igazgatónő vezette az imaközösséget, mely sajátos formában történt. Mivel két nap múlva tartotta elnökségi értekezletét a Nemzetközi Lepramisszió, az ő csendesnapjukra bekért, országonként 2 imatémát olvasta fel. Így, csendes együtt-imádkozásban országonként végigpásztázva a Nemzetközi Lepramisszió 5 földrészen zajló szolgálatát, az imatémákon keresztül egyesültünk lélekben a világméretű missziós család örömeivel-bánatával.
Szeretetvendégség és tartalmas beszélgetések zárták a rendezvényt. A misszió szeretettel kéri a gyülekezetek és testvéreink hűséges támogatását továbbra is.