Ha mégis tárgy ajándékozása mellett döntünk, érdemes olyasvalamit választani, amire a másiknak igazán szüksége van, vagy olyat, amiről tudjuk, hogy valóban fog neki örülni. Érdemes azonban kipróbálni azt is, hogy nem eszközöket és tárgyakat ajándékozunk egymásnak, hanem élményt. Az élmény – főleg, ha közös időtöltés kapcsolódik hozzá – építi a kapcsolatokat. Karácsonyra, születésnapra is jó ötlet az élményajándék, de adventi naptárnak is csodás gyerekeknek vagy akár a párunknak is. Csak legyünk kreatívak!
Ajándéktippek gyereknek
Élmény-adventinaptár összeállításához jó ötlet a közös főzés, mert az minőségi idő, építi a szülő–gyermek kapcsolatot, ráadásul családi mintákat adunk át vele, a későbbiekben pedig – remélhetőleg – szép emlék lesz, a boldog gyermekkor egy építőköve. Érdemes olyan otthoni élményeket keresni még, melyeket a kisgyerek különösen élvez, de nem feltétlenül teszi meg a család napi rendszerességgel, az adventi időszakot viszont örömmel tölti meg: családi mozizás pop-cornnal, szotyi-, mogyoró-, diócsemegézés este, birkózás a nagyágyon, barkácsolás, közös kísérletezés. Lányoknak sminkelős játék anya sminkjeivel, hajgöndörítés, körömmatricázás és körömfestés. Jó móka a családi várfoglalós játék vagy bunkerépítés. A várfoglalós játék lényege, hogy egy galéria vagy emeletes ágy a vár, s az egyik csapat lent, a vár előtt „támad”, a másik pedig a várban „védekezik”: a plüssöket kell fel-le dobálni az ellenfél térfelére öt-tíz percen keresztül, amíg csipogni nem kezd a beállított óra. Ahol az idő leteltével kevesebb plüss van, az a csapat nyert.
Egyik nap lehet az adventi naptár ajándéka egy séta az adventi vásárban és kürtőskalács-majszolás, másik nap egy vacsora a megajándékozott kedvenc éttermében, de elvihetjük a gyermeket bábszínházba vagy játszóházba is, vagy kóstolhatunk sült gesztenyét.