Az európai társadalomra egyre inkább jellemző a szétszakítottság és a politikai jobbratolódás. Becker, jóllehet csak a felszínen, de ennek okaira a választ keresve hivatkozik Alexander Bettsre, a brit társadalomtudósra. Egyik fő problémaforrásnak és társadalommegosztó jelenségnek a globalizációt tartja, amely sokakban félelmet kelt és egyben szorongást ébreszt. Egyik legaktuálisabb példa erre a Brexit, ahol a szavazók többsége ismét saját kezébe akarta venni sorsa felett a döntés és a szuverenitás jogát, és megfelelőképppen kifejezni a véleményét az országot érintő bevándorlást illetően.
Sokan a globalizáció negatív hatását a bérek csökkenésében, a szociális rendszer túlterheltségében és az élettér leszűkülésében látják.
A globalizmus nyertesei a szűk elitréteg tagjai, akik, és a velük szemben álló vesztes szegényebbek között, egyre nagyobbra nyílik a szociális olló. Becker szerint nem megengedhető, hogy a globalizáció csak az elitet juttassa előnyökhöz. Ehhez azonban tanulásra és képzésre van szükség, amely meghozná azt a nyitottságot is, ami lehetővé tenné a különböző társadalmi csoportok szorosabb kommunikációját és „találkozását”, megteremtve annak lehetőségét, hogy a különböző társadalmi rétegek kölcsönösen figyelve egymásra, tanulhassanak egymástól.
Ez vezethetne egy toleránsabb társadalom kialakulásához, amelyben a média és a politika is fontos szerephez jutna, hogy az emberekben a félelemkeltés helyett a másik iránti toleranciát közvetítse.