Ezt követően Tóth Péter loraini református lelkipásztor osztotta meg gondolatait a reformáció kapcsán, s beszédében röviden átfogta a reformáció történelmi állomásait. Beszédében felhívta a figyelmet arra, hogy minden keresztyénnek az üdvösség felé kell törekednie élete során, és ahogy fogalmazott, „Isten dicsőségét kell hirdetnie”.
A lelkész beszéde után az idei márciusi nemzeti ünnepünk alkalmából debütált a clevelandi Magyar Egyházak Kórusa. Csodás produkciót mutattak be.
A Luther-rózsa rövid szimbólummagyarázata után dr. Márton Marius adventista lelkipásztor osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel. Beszéde során egyebek mellett elmondta, hogy a reformáció már akkor megkezdődött, amikor Luther kezébe vette a Bibliát, hiszen a Szentlélek már akkor munkálkodott benne.
A Jn 8, 32-re alapozva arról tett hitvallást, hogy számára a „reformáció szabadság Krisztusban”. Beszédét azzal a biztatással zárta, hogy „legyetek a Szentírás hűséges követői”.
A buzdító szavak után Simon Judit szólóénekével gazdagította az ünnepi istentiszteletet, amelyet a baptista egyház részéről Kulcsár Sándor lelkipásztor bizonyságtétele követett. A lelkipásztor arra fókuszált, hogy „bár sokan azt mondják az evangélium felforgatta a világot, pedig általa a felforgatott világ állott helyre”. Beszéde végén ő is buzdította a jelenlévő mintegy hatvan hívőt a különböző felekezetekből, hogy mindannyiunknak „mandátumunk van Istent képviselni a földön” és ezt bátran tegyük.
Az ünnepi istentiszteletet finom rakott káposzta fogyasztása követte, amelyet desszertként a Luther-torta ékesített néhány frissítő innivalóval.
A tervek szerint a találkozó nem egyszeri alkalom volt, hanem egy rendezvénysorozat első eleme. Áprislis 22-én kerül sor a következő találkozóra, amikor a kárpátaljai misszióról tartanak előadást.