„Isten nem ment nyugdíjba, biztos, hogy munkálkodik” – jelentette ki Böjte Csaba testvér a beszélgetés során. A ferences szerzetes mellett a disputában részt vett Bese Gergő római katolikus pap, tanár, a 777 blog szerkesztője, Anthony Ridge-Newman, a Liverpool Hope University tanára, Rifat M. Bader jordániai pap, diplomata és publicista, valamint Michael Williams indiai újságíró, tanár.
A különféle kulturális és felekezeti háttérből érkező felek egyhangúlag ecsetelték a digitális tér fiatalokra gyakorolt jelentékeny hatásait. Rifat M. Bader felhívta a figyelmet arra, hogy két különféle terepen mozgunk. Bár az egyházi iskolákban keresztény alapokon oktatnak, mégsem ez az út vezet a fiatalokhoz, akik inkább a közösségi médiában élik az életüket. A jordániai pap egyébként aktívan jelen van ezeken a felületeken, kommunikál a fiatalokkal, elérhető számukra, barátjukként tekintenek rá. Számára ez akkor vált kézzelfoghatóvá, amikor születésnapján az internetes köszöntéseket túlnyomórészt a fiataloktól kapta.
Bese Gergő papi hivatása mellett pedagógusként is rálátással rendelkezik a helyzet komplexitására. Becslése szerint diákjai átlagosan napi négy-öt órát töltenek az online térben, ahol a történések kapcsán nem feltétlenül tesznek fel kérdéseket maguknak, nagy bizalommal és hiszékenységgel állnak az őket ilyen módon érő információkhoz.