Mivel nem volt ismerős számomra a név, újabb nyomozásba kezdtem. Sikerrel. A komáromi alkotó – aki néhány éve autodidakta módon tanult meg festeni, és 2006 óta írt versei közül csak alig néhány látott nyomtatásban napvilágot – örömmel beleegyezett, hogy költeménye megjelenjen a 2021-es Evangélikus naptárban. Csak egy kérése volt: hogy az általa küldött változatot közöljük, ugyanis nem elég, hogy az egyre népszerűbb mű nem az ő neve alatt terjed, de hibásan is. Természetesen megígértem.
Húsvét előtt újabb fordulatot vett a történet. Az otthoni karantén sok hazai művészre inspirálón hatott. Csórics Balázs színművész például mindennap feltesz a Facebook-oldalára egy általa elmondott verset. Márciusban az Isten tenyerén is közöttük volt – sajnos nem Földes Lívia szerzőségével, ám a pontatlan szöveggel, és óriási nézettséget szerzett. Földes Líviához is eljutott a híre, és egy üzenetben megkérte a színészt, hogy vegye le a verset internetes oldaláról. Csórics Balázs április 5-ei bejegyzésében őszintén leírja, milyen hatást gyakorolt rá a kérés, és a lelki vívódás után hogyan készítette el újra – immár a pontos szöveggel – a versvideót. Érdemes megjegyezni, hogy az újonnan megosztott videó mára egymilliónál is több megtekintést ért el.
Amikor a vers Facebook-történetének híre eljutott a Komáromi Televízió szerkesztőihez, megkeresték a szerzőnőt, hogy jelezzék neki: szeretnének készíteni vele egy interjút a téma kapcsán. Lívia ekkor felhívott engem, hogy megkérdezze, megemlítheti-e, hogy a vers meg fog jelenni nyomtatásban az Evangélikus naptárban. Az április 9-től megtekinthető televíziós portréban őszintén vall arról, milyen nehéz volt szembesülnie azzal, hogy más neve alatt terjedt az írás – még szavalóversenyeken is Hamvas-versként adták elő. De a Luther Kiadó megkeresése és a Csórics Balázs előadását kísérő pozitív hozzászólások után úgy érzi, „visszatért hozzá a vers”.
Bevallom, magával ragadott ez a szép történet, és nem tudtam kivárni a 2021-es Evangélikus naptár megjelenését. Megkértem az Evangélikus Élet felelős szerkesztőjét, hadd osszam meg frissen szerzett élményemet a magazin hasábjain, mert újabb bizonyítékát látom annak, mennyire változatosak az Úristen eszközei. Ő még az emberi tévedéseket is jó cél érdekébe tudja állítani, hogy végül a maga javára használhassa fel őket.
A cikk az Evangélikus Élet magazin 85. évfolyam, 17–18. számában jelent meg 2020. május 10-én.
Az Evangélikus Élet magazin kapható az evangélikus templomok iratterjesztésében, megrendelhető a Luther Kiadónál a kiado@lutheran.hu címen, vagy digitális formában megvásárolható és letölthető a kiadó oldalán.