2010 táján született meg az elhatározás Péteri község képviselő-testületében, hogy létesüljön a faluban Újszülöttek parkja. Látogatását a szokásrend részévé szándékozták tenni, így jött az „időkapszula” és a faültetés ötlete. Az újszülöttek hozzátartozói írott és fényképes üzeneteket hagyhatnak, melyeket huszonöt év múltán bontanak majd fel s adnak át az akkor már fiatal felnőtteknek.
Négy év és kitartó ügyszeretet kellett ahhoz, hogy mindez megvalósulhasson. Többek mellett Petőné Vizi Valéria alpolgármesternek, a fenti gondolatok egyik „szülőanyjának” nagy türelme, illetve pályázatok írása, gondozása tette lehetővé, hogy június 14-én a park teljességében felavattathasson.
A péteri önkormányzat épületének udvarán a falu egyik legidősebb – mintegy százötven éves – juharfája teljesen kiodvasodott. Dr. Molnár Zsolt polgármester és a képviselő-testület tagjai megszólították e sorok íróját, a péteri evangélikus gyülekezet nyugalmazott lelkipásztorát: a fölaprítása helyett lehet-e belőle valamit készíteni? Az organikus plasztika művészeti irányzatában korábban is alkotó lelkész-szobrász alkotása így lett az Újszülöttek parkjának fő műve.
Az ősfa odújának védelmében álló, ómagyar öltözetű édesanya és felemelt gyermeke az Úristentől elfogadott és oltalmába ajánlott élet derűs, boldogító, örök érvényű üzenete mindazoknak, akik a 4-es főút felől Péteribe érkeznek. Avatásakor Pál Mihály Munkácsy-díjas szobrászművész méltatta, Óvári Péter helyi evangélikus lelkész pedig meg- áldotta a művet.
Csemetekert – így nevezte el a falu e legújabb parkot. Mert az életet nemcsak elmúltával, a végén lehet tisztelni a temetőinkben, hanem már az elején kell komolyan venni. Péteri példája talán ragadós lesz más településen is. Köszönet illeti mindezért a segítőket, Benke László volt falugondnokot és a közhasznú munkásokat, illetve az önkormányzati képviselőket, akik saját tiszteletdíjuk felajánlásával is támogatták e nagyszerű ügyet.