Gazdag ez a világ, gazdag az emberiség, gazdag az ember. Érdemes hát rácsodálkoznunk mindarra, ami a kultúra minden területén, az épített örökségünkben, művészeti alkotásokban, használati tárgyakban, elvekben és irodalmi nyelvekben, kézzel fogható és szellemi kincsekben egyaránt a miénk. Nem egy-egy emberé, hanem mindenkié, az egész világé. A kereszténység csodálatos alkotásai között ott vannak a reformáció fél évezred alatt megformált vagy átformált szellemi és anyagi értékei. Természetesen nagyra értékelik ezt mindazok –személyek és közösségek−, akik a reformáció közvetlen örökösei. De ezekre a kincsekre is igaz, csak akkor válnak sajáttá, ha megosztjuk azokat másokkal. A reformáció értékei az egyetemes kereszténység kincsei is, az egyetemes kereszténység öröksége pedig az egész emberiségé: a fél évezreddel ezelőtt elindult folyamatok máig hatnak, életünk minden területén.
Amikor az ötszáz éves évforduló alkalmával a megújulás lendületét hirdetve emlékezünk, akkor meggyőződésre, vallásra, felekezetre való tekintet nélkül szeretnénk nem csak megőrzői, de nagyvonalú megosztói is lenni kincseinknek. Élve a kortárs lehetőségekkel, ennek egyik legfontosabb terepe a 2017 áprilisában a Magyar Nemzeti Múzeumban nyíló IGE-IDŐK kiállítás lesz.
Az Ars Sacra Fesztivál alkalmából e nagyszabású tárlat előkészítésébe szeretnénk beavatni a látogatókat. A kamarakiállítás tárgyait a rendező gyűjtemények anyagából válogattuk, felvillantva a jövendő kiállítás egy-egy fontos témakörét.
A kiállítás az Ars Sacra-rendezvénysorozat központi megnyitóján, 2016. szeptember 16-án, nyílt meg és 2016. szeptember 30-ig tekinthető meg a Nemzeti Múzeum Kupolacsarnokában.
Magyar Nemzeti Múzeum
1088. Budapest, Múzeum krt.14–16.
Információ:
Tel.: 06 1/327-7773
info@hnm.hu
www.mnm.hu
https://www.facebook.com/nemzetimuzeum