Jakus Gyula felügyelő és Koch Szilvia missziói lelkész köszöntötték a megjelenteket, majd Béres Gábor zeneakadémiai hallgató csellómuzsikájával kezdetét vette az istentisztelet, melynek liturgiájában részt vett Kiss Miklós, a győr-mosoni egyházmegye esperese is. Az énekeket Dombi Attila, a gyülekezet kántora kísérte.
A legnagyobb erőt adó élményünk az lehet, amikor Isten szeretetét tapasztaljuk meg – hangsúlyozta Zsolt 126,1-3 alapján tartott prédikációjában Szemerei János. „A templom nem dísztárgyként épül, hanem abból a célból, hogy találkozási hely legyen, hogy Isten népe együtt imádhassa azt az Istent, akitől az életét kapta, aki gondot visel rá, sőt, a bűn és a halál hatalmát is megtörte” – fogalmazott a püspök.
Az igehirdetés után a jelenlévők átvonultak a templomba, ahol az egyházkerület lelkészi vezetője áldást kért az új orgonára, majd Koch Szilvia Dietrich Buxtehude F-dúr toccata című darabjának segítségével mutatta be a hangszer tulajdonságait.
A gyerekeket az istentisztelettel párhuzamosan bibliai játszóház várta Zsédely Dóra vezetésével. Az ünnepség után pedig a gyülekezet ismét a sátorban gyűlt össze, hogy meghallgasson egy rövid válogatást a karanténidőszak alatt tartott online zenés áhítatok énekeiből. Az örömzenélésben Koch Szilvia mellett Adámi Mária püspöki asszisztens, illetve a hittanos gyermekek működtek közre.
A délelőtt programját Németh Gyula presbiter egyháztörténeti előadása zárta, Templomépítés a nehéz időkben címmel. Az előadó bemutatta az 1945 és 1950 közötti időszak egyházi vonatkozásait, majd a templomépítés folyamatát és résztvevőit. Ezalatt a gyerekek kézműves foglalkozáson vehettek részt.
Koch Szilvia zárszavában köszönetet mondott mindazoknak, akik segítettek abban, hogy az ünnepség létrejöhessen. Végül hangsúlyozta: közösségük célja, a Szigetközben élő evangélikusok megszólítása csak összefogással, a lelkész és a gyülekezeti tagok közös munkájával valósulhat meg.