Útközben a reformáció

Útközben a reformáció – A reformáció értéke a család

Sopron – Béres Tamás evangélikus lelkész, az Evangélikus Hittudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, és Mihalec Gábor pár- és családterapeuta, adventista lelkipásztor voltak a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület szervezésében létrejövő soproni fórumbeszélgetés résztvevői.

Egyház az államban? Állam az egyházban?

Keszthely – Állam és egyház kapcsolata, az egyház felelőssége került a fókuszba Csepregi András evangélikus lelkész és Széles Sándor kormánymegbízott beszélgetésén.

Ne legyen más istened? – Keresztény–iszlám párbeszéd a reformáció jegyében

Oroszlány – A reformáció ötszázadik évfordulójához kapcsolódóan iszlám–keresztény párbeszédre került sor az oroszlányi művelődési házban. A dispután Sulok Zoltán Szabolcs, a Magyarországi Muszlimok Egyházának elnöke és Szeverényi János missziói lelkész, a vallások közötti párbeszéd lehetőségein túl, a kiéleződő konfliktusokra is reagált.

Kultúra és művészet a reformációban

Győr – A győri Esterházy-palotában beszélgetett Medveczky Ádám Kossuth-díjas karmester és Zászkaliczky Zsuzsanna művészettörténész a reformáció kulturális örökségéről. Az est során Bede-Fazekas Csaba Kossuth-díjas operaénekes Ady Endre verseiből szavalt.

„Békévé oldja az emlékezés"? – A reformáció helyzete napjainkban

Pápa – Az ökumené olyan lehetőség, mely a különbözőségekről a Krisztusban történő egységre helyezi a hangsúlyt. Ez derült ki Korányi András, az Evangélikus Hittudományi Egyetem rektorhelyettese és Kránitz Mihály, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának dékánja disputáján Pápán.

A reformáció távlatai az egyházak és a világ jövőképében

Celldömölk – Az egyház pozitív jövője az, ha a lutheri tanítást figyelembe véve a személyes megszólításra és a Szentírásra támaszkodik – így foglalható össze az Útközben a reformáció sorozat első fórumbeszélgetésének üzenete.
Feliratkozás RSS - Útközben a reformáció csatornájára