I. Ferenc

Ferenc pápa péntekre is közös imára hívta a keresztényeket

Vatikánváros – Irgalmasságot kért az emberiségnek, támaszt a betegeknek, valamint az őket ápolóknak Ferenc pápa azzal a miatyánk imádsággal, melyet szerdán délben mondott el a Vatikánban egyenes nemzetközi közvetítésben.

Pizza, Fanta meg egy kis foci – A két pápa című filmről

Bár A két pápa című film első képkockáin feltűnik az az információ, hogy a valóság csupán inspirálta azt, amit látunk; mégis a mozi egész végig elhiteti velünk azt, hogy ez az alkotás a realitást, a kész tényeket mutatja be. Úgy érezzük, végre megtudhatjuk a kulisszák mögé tekintve, mi is történt a Vatikánban II. János Pál pápa halála óta. De a bennfentesség-érzés helyett sokkal inkább azért lett jó ez a film, mert az emberekhez közelebb hozza a katolikus egyházat, s emberivé teszi, annak eddig megközelíthetetlennek vélt tagjait, vezető személyiségeit. (Nyomokban spoilert tartalmazhat.)

Ferenc pápa az interkommúnióról: Az egyes püspökök kell hogy eldöntsék, hogy bevezetik-e az egyházmegyéjükben

Genf – Róma – A pápa csak azért utasította el a német püspökök interkommúnió-tervezetét, mert az minden német püspök számára egységes megoldást írt volna elő.

Ferenc pápa első beszéde Genfben: Az ökumenizmus veszteséges vállalkozás!

Genf – 2018. június 21-én, csütörtök délelőtt I. Ferenc pápa részt vett az Egyházak Világtanácsának Ökumenikus Központjában szervezett közös imádságon. A pápa a szervezet fennállásának hetvenedik évfordulója alkalmából látogatott el Genfbe.

A pápa német evangélikus egyházi vezetőket fogadott – Frissítve!

Róma – A reformáció 500. évfordulója alkalmából 2017. február 6-án magánkihallgatáson fogadta Ferenc pápa katolikus egyházfő a Németországi Protestáns Egyház (EKD) képviselőit. Jelen volt az alkalmon Heinrich Bedford-Strohm püspök és Anette Kurschus helyettes tanácselnök is.

Luther megreformálni akarta az egyházat, nem megosztani: mondta a pápa a finn ökumenikus küldöttségnek

Róma – Csütörtökön délelőtt fogadta a Vatikánban Ferenc pápa a Finnországból érkezett ökumenikus küldöttséget, akik immár 30 éve hagyományosan Rómába zarándokolnak Szent Henrik ünnepe alkalmából. A látogatás egybeesik a keresztény egységhéttel, amely a megtérésből kiinduló közeledésre szólít minket. Az igazi ökumenizmus ugyanis a Jézus Krisztusnak való megtérésen alapszik. Ha együtt közeledünk Hozzá, akkor egymáshoz is közelebb kerülünk – állapította meg a pápa.

Ferenc pápa beszéde a lundi székesegyházban: Együtt tudjuk megmutatni Isten irgalmát

Lund – Október 31-én, a reformáció emléknapján Ferenc pápa részt vett azon az ökumenikus imán, amelyet a Lutheránus Világszövetség és az Apostoli Szentszék szervezett. A világszövetség főtitkára után a Szentatya is szólt a jelenlévőkhöz, beszédét teljes terjedelmében közöljük.

Az egyházak elítélik a brüsszeli terroreseményeket

Brüsszel – Genf – Róma – Az Európai Egyházak Konferenciáját (CEC) mélyen lesújtja a tragédia, és elítéli az brüsszeli erőszakos támadást – derül ki a szervezet március 22-i nyilatkozatából. Ferenc pápa 2016. március 22-én délután Pietro Parolin bíboros államtitkár aláírásával részvéttáviratot küldött Jozef De Kesel mechelen-brüsszeli érseknek a reggeli brüsszeli terrortámadások kapcsán. Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) elnöke is együttérzését fejezte ki.

Ferenc és Kirill: a találkozó egyházpolitikai háttere és a nyilatkozat elemzése

„Végre!” – ezekkel a szavakkal köszöntötte Ferenc pápa Kirillt, Moszkva és egész Oroszország ortodox pátriárkáját a havannai Jose Marti nemzetközi repülőtér - erre az egyháztörténeti eseményre kialakított- különtermében. Hosszú és meglehetősen nehéz egyházpolitikai folyamatok végeredményeként hangozhatott el Ferenc szájából az evangéliumi indíttatású „testvérerek vagyunk” mondat. Közel ezer év várakozás után, a történelemben először a két egyházi vezető békecsókkal üdvözölhette egymást Dél-Amerikában, amiért közös nyilatkozatuk elején együtt adnak hálát a „Szentháromságban dicsőített Istennek”.

„A meglepetések pápája” bocsánatot kért

A múlt héten Ferenc, „a meglepetések pápája” egyháza nevében bocsánatot kért azért a magatartásért, amelyet egyháza más keresztények ellen a múltban tanúsított. Azt mondta, hogy ez nem tükrözte az evangélium szellemiségét. Ezzel egyidejűleg arra szólította fel a katolikusokat, hogy bocsássák meg, ha ők szenvedtek el sértést más keresztényektől. „Nem törölhetjük ki, ami történt, de nem akarjuk megengedni, hogy a múlt bűneinek terhe tovább torzítsa kapcsolatainkat” – mondta.

Oldalak

Feliratkozás RSS - I. Ferenc csatornájára