börtön

Együttműködési megállapodást írtak alá a börtönlelkészi szolgálatról Finnországban

Helsinki – Finnországban kiterjedt börtönlelkészi szolgálat működik, most azonban olyan együttműködési megállapodás született az egyházak és a büntetésvégrehajtási felügyeleti intézmény között, amelynek értelmében a börtönökben végzett lelki munka egységesebbé válhat.

Börtönmissziósok és börtönlelkészek találkoztak az Evangélikus Hittudományi Egyetemen

Budapst – Az Evangélikus Hittudományi Egyetem kollégiumának kápolnája adott helyet 2019. július 20-án a Magyar Testvéri Börtöntársaság és a Börtönlelkészek Magyarországi Szervezete idei rendes közgyűlésének és konferenciájának.

Fabiny Tamás: Merjünk elindulni a hit útján!

Budapest – Merjünk elindulni a hit útján, mert a bátorság ezen az úton különösen kifizetődik – mondta Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke húsvétvasárnap Budapesten, a Rózsák terei evangélikus kollégiumban fogvatartottaknak és hozzátartozóiknak tartott istentiszteleten.

Jegyzetlapok

Szeverényi János országos missziói lelkész jegyzetei az Evangélikus Élet magazinban.

Bibliát a börtönbe

Győr – Jánosa Attila, a Győr-Moson-Sopron Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet evangélikus lelkésze azzal a kéréssel keresett meg, hogy segítsek idegen nyelvű Bibliákat és más építő irodalmat szerezni a külföldi fogvatartottak számára. A Facebook-oldalamra feltett kérésre meglepően sokfelől érkeztek pozitív válaszok. Angol, német, orosz, szlovák, arab, cigány (lovári) nyelvre lefordított Szentírásokat kaptunk Szerbiából, Szlovákiából és különböző hazai településekről – írta szerkesztőségünknek Szeverényi János országos missziói lelkész.

Vallás a börtönökben – Négy egyház harmincöt börtönlelkésze segíti a reintegrációt

A büntetés-végrehajtás kiemelt feladata a fogvatartottak társadalmi reintegrációjának elősegítése: ebben jelentős szerep jut a vallásgyakorlásnak, az egyházaknak. A négy történelmi egyház – a katolikus, a református, az evangélikus és az izraelita – harmincöt börtönlelkésze végzi jelenleg egyházi irányítás és felügyelet alatt, ökumenikus szellemben tevékenységét a hazai büntetés-végrehajtási intézetekben, amelyek mindegyikében biztosított a szabad vallásgyakorlás.

Reménytelen ember nincs – A börtönlelkészi szolgálatról

Másfél évtizede teljesít szolgálatot börtönökben. Vári Krisztina evangélikus lelkész nem szörnyülködni, hanem segíteni akar – és már semmin se csodálkozik.

„Beszélünk róla!” – Helyreállítani, ami eltörött

Budapest – „A börtön, nem ad választ a közösség, a család, a sértett számára. Pusztán az elkövető kirekesztésével nagyon sok kérdés marad megválaszolatlanul” – fogalmaz Katona Csilla, aki egy másik modellt ajánl: szakemberek bevonásával üljön le egymással elkövető és sértett, hogy a sebek gyógyítása valóban megtörténhessen. A Magyar Bűnmegelőzési Börtönmissziós Alapítvány és a Magyar Testvéri Börtöntársaság elnökével beszélgettünk.

Rácsok mögött szabadon – Gondolatok Boros Lajos vallomásos könyvéről

A kötet ötvennyolc éves szerzője – rablások és tolvajlások miatt – több mint harminc évet töltött börtönben. Megtért, ma az Igét hirdeti egy baptista gyülekezetben, és könyvet írt az életéről.

„Sokkal több bűnöd van, mint amennyiért elítéltek” – A női börtön lelkésze a hitet szeretné bevinni a rabok életébe

Bár egyértelműen szükséges a jogi megtorlás, az önmagában még kevés, ha valaki beismeri bűnösségét. Vári Krisztina, a női börtön lelkésze szerint itt egyetlen egy dolog van hatással az emberekre: a szeretet.

Oldalak

Feliratkozás RSS - börtön csatornájára