Imák Auschwitz után

Az emlékezés mint lehetőség – A holokauszt nemzetközi emléknapjára

Budapest – „Elfelejtettek, mintha meghaltam volna, olyan lettem, mint egy kallódó tárgy.” (Zsolt 31, 13) Az ENSZ Közgyűlése január 27-ét a holokauszt nemzetközi emléknapjává nyilvánította. 1945-ben ezen a napon szabadult fel Auschwitz-Birkenau, a legnagyobb és leghírhedtebb náci haláltábor.

Több mint húszezer látogatóval zárt az Imák Auschwitz után című kiállítás

Kecskemét – Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány által szervezett kiállítássorozat az emlékezést helyezte középpontba. A sorozat zárásaként Gáncs Péter, Róna Tamás és Galambos Ádám részvételével beszélgetés volt a helyszínen.

Várszegi Asztrik: Imák Auschwitz után

Kecskemét – Rabbik, püspökök és egyházi gondolkodók írtak Ima Auschwitz után címmel imádságokat, melyeket kortárs képzőművészek kaptak meg és a művészet eszközeivel vizuális tartalommá formálva tettek egyetemes üzenetté. A Budapesten, Győrött, Sopronban és Pécsett bemutatott emlékezet-kiállítás március 22-én Kecskeméten nyílt meg. A kiállításmegnyitón Szemereyné Pataki Klaudia és dr. Feldmájer Péter köszöntőjét követően dr. Róna Tamás rabbi mondott fohászt. A tárlatot Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát és Galambos Ádám nyitotta meg. Alábbiakban a bencés szerzetes megnyitóbeszédét olvashatják.

Emlékezet-kiállítással vette kezdetét az ökumenikus imahét Pécsett

Pécs – 2015. január 18-án Pécsett, az evangélikus templomban tartották az ökumenikus imahét helyi nyitó istentiszteletét. Az ökumenikus összejövetel keretében a gyülekezeti kápolnában emlékezet-kiállítás is nyílt. Az önmagunk és másokra figyelés, azaz a közösség megélése és annak felelőssége került a középpontba.

A valóság alázatért kiált! – Megnyílt a Soproni Evangélikus Gyülekezeti Ház kiállítása

Sopron – Az Imák Auschwitz után című emlékezet-kiállítás Budapest és Győr után Sopronban, az Evangélikus Gyülekezeti Ház első időszaki kiállításaként került bemutatásra. Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány által szervezett, öt felekezet és a kortárs művészeti élet kiválóságainak összefogásán alapuló holokausztkiállítás hirdeti: „A Soá tragédiája nem zsidó ügy, hanem keresztény és össztársadalmi trauma egyaránt”

Megjelent az Imák Auschwitz után című kötet

Budapest – Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Luther Kiadó gondozásában megjelent az Imák Auschwitz után című kiállítás katalógusa. A rabbik, püspökök, egyházi gondolkodók és a kortárs művészet kimagasló személyiségei által létrejövő emlékezet-kiállítás katalógusa ezer példányban jelent meg. Az eddig több mint tízezer látogatót számláló kiállítás a bűnbánatra, az összefogásra és a közös emlékezésre kívánja felhívni a figyelmet.

70 év után... – Győrött mutatták be az Imák Auschwitz után című kiállítást

Győr – A budapesti Rumbach Sebestyén utcai zsinagógai bemutatót követően az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeummal együttműködve Győrött, a volt zsinagóga épületében mutatta be az emlékezet-kiállítást

Eddig közel tízezer látogató tekintette meg az Imák Auschwitz után című kiállítást

Budapest – az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány szervezésében létrejövő kiállítást a budapesti Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában eddig közel tízezren tekintették meg. Az emlékezet-kiállítás legközelebb Győrött lesz látható.

„Az égre írj, ha minden összetört!”

Budapest – A Soá hetvenedik évfordulóján a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában nyílt meg az az emlékezetkiállítás, mely a keresztény-zsidó párbeszédre épülve kortárs művészek közreműködésével igyekszik a szembenézést, az emlékezést és a feldolgozást képviselni. Alábbiakban Galambos Ádám, a kiállítás kurátorának megnyitóbeszédét közöljük, mely az Imák Auschwitz után című kiállítás 2014. szeptember 1-jén, a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában tartott megnyitóján hangzott el.

Imák Auschwitz után – Egy emlékezet-kiállítás – Videó

Budapest – 2014. szeptember 1-je és szeptember 30-a között a budapesti Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában rabbik, püspökök és teológusok, valamint a kortárs művészeti élet meghatározó alkotói által közreműködött emlékezet-kiállítás nyílt a Zsidó Nyári Fesztivál keretében az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány szervezésében.

Oldalak

Feliratkozás RSS - Imák Auschwitz után csatornájára