szexualitás

Nem előétel, hanem desszert! – A szexualitásról szólt a Szólj be a papnak! legutóbbi alkalma

Kecskemét – A desszerthez, mint az étkezés megkoronázásához hasonlították a szexualitást a Szólj be a papnak! március 24-i kecskeméti alkalmának résztvevői, az ugyanis jóval több a nemi vágy puszta megélésénél, kielégítésénél. A Szentírás szerint a szexualitást Isten a házasság biztonságos keretei közé tervezte, és egymás minél teljesebb megismerésének lehetőségét adta általa az embereknek.

Pornográfia: Ártatlan szórakozás?

Évtizedekbe telt a társadalom számára, hogy elhiggye a tudósoknak: a cigaretta káros az egészségre. Hasonló történetet kell megélnünk a pornóval kapcsolatban is. Hiába lát napvilágot egyre több kutatás, melyek megcáfolhatatlanul bizonyítják a társadalomra, és egyénekre gyakorolt negatív hatásait, sokak képzeletében a pornó még mindig egy edukációs eszköz, ártatlan szórakozási forma. Cikkünkben szemérmesség nélkül, közelebbről is megvizsgáljuk a pornóipar hazugságait, a függőségtől kezdve a szexrabszolgaságig.

Mit mond Isten a szexről?

Nézzünk szembe a ténnyel: szexszel átitatott kultúrában élünk. A filmeket, zenéket, regényeket, a politikát és a reklámokat is a szex uralja. Kultúránkban a szexről formált, ünnepelt nézet lényegében ez: ha jólesik, csináld!

Kényes kérdések, lelkipásztori válaszok

Hatalmas érdeklődő tömeg torlaszolta el a budapesti Zappa kávézó kijáratait, és töltötte meg a folyosóit szeptember 18-án, a Szólj be a papnak! kezdeményezés által életre hívott rendezvény kezdetekor. Mindenki kíváncsi volt a három felekezet képviselőinek a véleményére a bioetika bizonyos kérdésköreivel kapcsolatban. Az érdeklődő fiatalok előzőleg írásban névtelenül feltették az őket izgató kérdéseket. Evangélikus részről Gombkötő Beáta budapesti egyetemi lelkész, baptista szempontból Boros Dávid lelkipásztor válaszolt, a római katolikus oldalt pedig Fábry Kornél, a budapest-terézvárosi Avilai Nagy Szent Teréz Plébánia kisegítő lelkésze képviselte.

Lelkészek és a gender

Lelkészek beszélgetése a gender-jelenségről – Nashville-i nyilatkozat címmel tartottak kerekasztal-beszélgetést múlt héten az Adna kávézóban. A Pesti Református Egyetemi Misszió és a Károli Egyetemi Lelkészség által szervezett alkalmon három lelkész és egy mentálhigiénés szakember vizsgálta pro és kontra a Nashville-i nyilatkozat egyes pontjait, különös tekintettel a szexualitás, a nemi szerepek és a házasság témakörére.

A rabszolgák köztünk élnek

A prostituáltak többnyire munkára kényszerített, rendszeresen bántalmazott fiatal lányok. A Névtelen Utak Alapítvány 2012 óta foglalkozik az emberkereskedelem, és azon belül is a prostitúció áldozatainak teljes körű rehabilitációjával és társadalmi reintegrációjával. Az Alapítvány egyik vezetőjével Erdészné Kárpáti Judit beszélgetett a Lélekhangoló című rádióműsorban. A beszélgetőpartner kilétét biztonsági okokból nem hozhatjuk nyilvánosságra.

Evangélikus imaházban beszélgettek a Melegség és megismerés programról

Balassagyarmat – 2016. november 22-én este a balassagyarmati evangélikus bibliaórán szokatlan téma került terítékre. Bartha István lelkész a Melegség és megismerés program képviselőit hívta el vendégségbe, hogy az evangélikus hívők első kézből hallják egy leszbikus és egy meleg férfi élettörténetét. Utána másfél órás beszélgetésen tették fel kérdéseiket a melegek családi kapcsolatairól, az elfogadásuk korlátairól, az őszinte életről, a felvonulás miértjeiről – írták a melegvagyok.hu blogon.

Kiűzetés a Paradicsomból – az Éden Hotel margójára

Az, ami az Éden Hotelben történt, korántsem nevezhető paradicsomi állapotnak. Ahogyan az a társadalmi közeg sem, amelyben egy konkrét szexuális zaklatás bármifajta szerkesztői közbeavatkozás vagy kommentár nélkül adásba kerülhet. Az ehhez hasonló valóságshow-kat főként fiatalok, nem ritkán 10-12 éves gyerekek nézik. Mit üzen ez az egész történet a szexualitásról számukra?
Feliratkozás RSS - szexualitás csatornájára