menekültek és Európa

Tétlenkedés helyett hatékony fejlesztéspolitika szükséges

Brüsszel – „Az uniós fejlesztéspolitika sikerének mércéje az lesz a jövőben, hogy sikerül-e csökkenteni az elvándorlást a tömeges migrációt kibocsátó országokból” - jelentette ki Hölvényi György, a Fidesz-KDNP képviselője az EU, valamint az afrikai, karibi és csendes-óceáni térség országainak közös parlamenti közgyűlésén Brüsszelben.

Csak tömegben nem tudunk mit kezdeni a menekültekkel – Egy letaglózó színdarab az emberi sorsokról

Alföldi Róbert egy 2000-es évek közepén íródott menekülttörténetet mutatott be a hétvégén a Radnóti Színházban – tomboló sikerrel. A tapsvihar most leginkább nem a nevének szólt, hanem annak az emberi történetnek, melyet három órán át letaglózva nézett a közönség. Az előadásból nem tolakodott előre a rendező egyénisége, okosan a háttérben maradt, úgy beszélt a menekültekről, hogy nem pártpolitizált, ezért lett az egész megkérdőjelezhetetlenül erős és hatásos.

Joachim Gauck: Németország nem süllyedő hajó

Berlin – Németország szélviharban van, de nem süllyedő hajó, a kancellár pedig helyesen tette, hogy a „Sikerülni fog!” (Wir schaffen das!) jelszót választotta a menekültválság gondjainak megoldásához - mondta Joachim Gauck német államfő egy vasárnapi televíziós interjúban.

Magyar miniszter és német püspök a menekültekről: kibékíthetetlen ellentét, érthetetlen szeretet – Mi van, ha a németek lesznek Európa szeretői? Milyen szerep vár a magyarokra?

Magyarországon két dolog áll meghatározó német befolyás alatt: az egyik a magyar gazdaság, a másik az evangélikus teológia. Ritka együttállásként az utóbbi években mindkét ország politikai elitjében meghatározó a protestáns elem. De hiába ez vagy az a párhuzam, a lelkiállapot mégsem közös. Gondolatok Balog Zoltán miniszter és Heinrich Bedford-Strohm bajor evangélikus püspök menekültkérdésről folytatott disputájáról, Európáról, németekről és magyarokról, lelkiségről és gazdaságról.
Feliratkozás RSS - menekültek és Európa csatornájára