közgazdaságtan

Az erkölcs mint a költségcsökkentés eszköze

Budapest – A profit nem cél, hanem eszköz ahhoz, hogy az ember élhesse a valódi életét, illetve megvalósulhasson a közjólét. Ez volt az egyik fontos üzenete Baritz Laura, domonkos nővér Budavári Evangélikus Szabadegyetemen tartott előadásának, 2020. november 9-én. Gondolatai arra is rávilágítottak, hogy a kölcsönösségre és a bizalomra épülő, emberközpontú gazdasággal mindenki jobban járna.

Az etikus közgazdaságtan ára és tétje

Amikor az interjúkészítés szándékával megkerestük, épp külföldön tartózkodott; amikor időt szakított beszélgetésünkre, épp külföldre készült… Dr. Kocziszky György közgazdászprofesszor március 15-e alkalmából a Magyar Érdemrend lovagkeresztje (polgári tagozat) kitüntetést vehette át. Az evangélikus szakembert pályájáról, hitéről, erkölcs és közgazdaság viszonyáról kérdeztük.

Álmodozók és realisták – A közgazdasági emberközpontúság atyjának kötete magyarul

Értekezések a kereskedelemről, avagy a polgári gazdaságról címmel egy 18. századi katolikus pap és közgazdász művét jelentette meg a közelmúltban a Kairosz Kiadó. Antonio Genovesi írása nem könnyed olvasmány: a veretes szavak és mély gondolatok a fordítóra is különleges feladatot róttak. Mégis érdemes behatóan foglalkozni az írással! Napjainkban, amikor a világgazdaság fejlődési trendjeit egyre több kritika éri, az alternatív, így a keresztény szellemű gazdasági tanok is előtérbe kerülnek. A kötetben nemcsak a materiális javakról olvashat az érdeklődő, hanem lelkiekben is gazdagodhat belőle.
Feliratkozás RSS - közgazdaságtan csatornájára