15 év kényszerű szünetet követően ezekben a napokban kezdődött meg és folytatódik a templom szószékének restaurálása.
A rajta lévő felirat tanúsága szerint 1777-ben készítették a szószéket az imádság és igehirdetés céljára. Az oltártól balra elhelyezkedő faépítmény közepén aranyozott keretben a magyarországi evangélikus egyházművészetben is egyedülálló ábrázolás látható. Várost láttató háttér előtt magot vető férfi alakja tűnik fel. A kép jobb oldalán áldozati oltárnál térdelő, evangélikus papi öltözéket: Luther-kabátot és Mózes-táblát viselő lelkész imádkozik. Ez az allegorikus ábrázolás Jézus példázatából a magvető történetét jeleníti meg. A kiszórt magokat egy felhőből kinyúló mennyei kéz - Isten keze - öntözi. A képen János evangéliumából vett latin nyelvű felirat: „Sine me nihil” (Nélkülem semmit) hirdeti: mit sem ér a lelkész áldozatos szolgálata, magvetése a „mag” szóból származó nevű Maglódon, ha nincsen rajta Isten áldása!
A szószék restaurálása 1998-99-ben kezdődött meg, a templom akkori felújításával egy időben. Ekkor további festmények: Péter és Pál apostol képe, valamint galamb képében Szentlélek-ábrázolás került elő a fehér mázolás alól. A szószék hangvetőjén pedig sas- és napszimbólumot tártak fel a szakemberek.
Másfél évtizede anyagiak hiányában maradt félbe a felújítás. Most jelentős közegyházi támogatásból és a maglódi gyülekezet tagjainak adományából újul meg az igehirdetésnek ez a helye. A restaurálás költségei meghaladják a 3.3 millió forintot. A felújítást Derdák Éva és Witzl Antal szakrestaurátorok végzik.
A maglódi evangélikusok reménysége, hogy a századokon át megőrzött szószékük megújítása eszköz Isten kezében arra, hogy a gyülekezet is megújuljon lélekben a Jézus Krisztusról szóló igehirdetés által.