A találkozó első napján, péntek délelőtt Agócs Gergely néprajzkutató, mesemondó, előadóművész beszédét hallgathatták a résztvevők a gimnázium dísztermében. Agócs tanár úr a hagyomány 21. században elfoglalt helyéről tartott interaktív, fiatalokat megszólító előadást.
Az ezt követő III. Nits Márta Ökumenikus Népdaléneklési Verseny névadója, a Bárczy István-díjas középiskolai ének-zene tanár nélkülözhetetlen szervezője volt a MEGiNT-nek. Éveken keresztül irányította a „Tiszán innen, Dunán túl” elnevezésű országos népdalversenyt a Néprajzi Múzeumban. A programot a szervezők első alkalommal hirdették meg katolikus és református iskolák diákjai számára is, ahonnan szintén szép számban érkeztek nevezések.
A versenyen végül harminchat énekes produkció, összességében mintegy hetven fiatal tehetség mérte össze tudását. A zsűri elnöke Berta Alexandra népdalénekes, a Hagyományok Háza népzenei szakelőadója és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének óktatója volt. Munkáját segítette Tóth Dorottya népdalénekes, valamint Csenki Zalán előadóművész, akik mindketten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói. Értékelésükben öt kiemelt arany és tizenegy arany minősítés született, mely magas színvonalú versenyről tanúskodik. A szervezők ezúton is szeretnék megköszönni a Hagyományok Háza, valamint a DialekTon Népzenei Kiadó által felajánlott kiadványokat, melyeket a díjazottak kaptak.
A versenyt a budapesti Stika Banda koncertje követte, Somogyi Eszter népdalénekes szólista közreműködésével. A zenekar nagyszerű bemutatót tartott a Kárpát-medence legkiválóbb népzenéiből, bodrogközi, kalotaszegi és szilágysági dallamokat megszólaltatva.
A koncert után a szállás elfoglalása és a közös vacsora következett a Rózsák terei Evangélikus Középiskolai Kollégiumban. A résztvevők ezt követően táncházban mulathattak, ha nem is hajnalig, de késő estig biztosan. Hajnalig nem lehetett, hiszen a találkozó másnapján, szombaton következett a fellépő iskolák bemutatkozó műsora, melynek a próbája már korán reggel megkezdődött.
A szombat délelőtti műsort megelőzően az immár hagyománnyá lett koszorúzás következett. Martin György néptánckutató, volt fasori diák fa domborművét közös éneklés közepette koszorúzta meg egy táncospár. A gálaműsort megelőző ünnepélyes köszöntés során Hajdó Ákos igazgató köszöntötte az egybegyűlteket.
Barcsay Zsombor főszervező Radosné Lengyel Anna felügyelő asszony üzenetét tolmácsolta, majd Kallós Zoltán nemrég elhunyt, korszakos néprajzkutató emlékét idézte fel köszöntőjében.
A diákok műsorában evangélikus általános iskolák és gimnáziumok, valamint katolikus és református gimnáziumok diákjai mutattak be igazán szép és színvonalas produkciókat. Sajnos volt olyan csapat (az orosházi Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumból), mely a rossz időjárási körülmények miatt nem mert elindulni fővárosunkba, de a műsort a videós közvetítésnek köszönhetően élőben követni tudták Facebookon.
Összességében elmondható a találkozóról, hogy a két nap során háromszáz fő résztvevő érkezett a Fasorba. A szervezőség ezúton is szeretné megköszönni a megjelentek, kísérők, felkészítők áldozatos munkáját, valamint a támogatók anyagi hozzájárulását (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap, Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata, Magyarországi Evangélikus Egyház, Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium, Martin György Kulturális Egyesület).
Jövőre 2019. március 1–2-án kerül sor a következő, jubileumi X. MEGiNT-re. A szervezők már most nagy tervekkel készülnek a tízéves évfordulóra. Ott a helyünk MEGiNT!