túlvilág

Mi is az a Mennyország?

Oly sokszor emlegetjük, de tudjuk egyáltalán, hogy mit is jelent a Mennyország? Minden vallásban létezik? Mindenhol ugyanazt jelenti? Mi a különbség, és mi a hasonlóság a különböző vallások tanításai szerint?

Az igazság odaát van – Túlvilági elképzeléseinkről

Az a kérdés, hogy mi lesz velünk a halálunk után az emberiséget már a kezdetektől fogva foglalkoztatja. Nehéz az elválás, ha szeretteinket veszítjük el, abba pedig csak a legrosszabb pillanatainkban merünk belegondolni, mi lesz, ha mi nem leszünk többé. Különböző elméletek, hitek és meggyőződések születtek már e téren. Van-e élet a halál után? Van-e mennyország és pokol? Hogyan támadt fel Krisztus és vajon mi hogyan fogunk egyszer feltámadni? Mi az, amit a Biblia mond erről és mi az, amit mi gondolunk? Húsvét közeledtével ismert embereket, teológusokat kértünk fel, mondják el személyes véleményüket túlvilági elképzeléseikről.

Jöjjön el a Te országod!

Hívő emberként soha nem kételkedtem Isten Országa létezésében, még ha arra nem is lennék képes, hogy földhöz kötött képzeletemmel bármilyen félrevezető képet fessek is róla. Megelégedtem azzal a bibliai ténnyel, hogy Jézus Isten Fiaként gyakran beszélt erről a titokzatos, reményeinket életben tartó isteni országról, és mindennapi imádságunk egyik legfőbb kérésének tette meg, hogy „jöjjön el a te országod”. Könyvolvasók millió legnagyobb meglepetésére előbb az Egyesült Államokban (New York, 2012. A szerző saját kiadásaként), majd a világ számos országában nagyon gyorsan, hazánkban pedig az esztendő legelején megjelent egy híressé vált könyv, magyarul ezzel a címmel: A mennyország létezik (Egy idegsebész tapasztalatai a túlvilágról). Szöveg: Ribár János
Feliratkozás RSS - túlvilág csatornájára